Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit gondoltok erről édesvízi...

Mit gondoltok erről édesvízi akváriumba?

Figyelt kérdés

Édesvízi akváriumhoz, kis/közepes fényigényű növényekhez ez a vilagítás 45 literes akváriumba mennyire való?


[link]


Vagy ha nem, akkor mit/milyet javasoltok? :)


Köszi a válaszokat!



2018. jún. 19. 05:00
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:

Szerintem erős is, meg nagy is.

Ez több mint 1W/l fényerő , amivel ugyan lehet mit kezdeni, a leggyorsabban növő intenzív fényt igénylő növényekkel, többszörösen túlbiztosított szűréssel, nagynyomású co2 beoldással, ei. rendszerű tápozással, stb...

... de kis és közepes fényerejű növényekhez, átlag akváriumba- túlzásnak érzem.

Amúgy is túlnyúlik az akváriumon, és durván algásítaná az oldalüvegeket.


Még ez se éppen gyenge, de mindenképpen oda illőbb:

[link]

2018. jún. 19. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 Salx Narval ***** válasza:
A 2x24W sok egy normál akváriumhoz, a 12000K-el már tengeri akváriumokat világítanak. Szerintem neked 1db 24W-os cső is megfelelne, vagy 2db 15W-os 6500K-es, esetleg az egyik cső lehet valamilyen növényes de nem fontos. Tetszetős darab, bár én jobban szeretem a rejtett világításokat ahol ugye nem annyira fontos a kinézet. Amúgy a 60cm nem túl hosszú neked a 45-literes fölé?
2018. jún. 19. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

#1 Megnéztem amit linkeltél. Akkor ha jól értelmezem, nem csak az számít, hogy hány W-os a világítás, hanem az is, hogy mennyi "K" az értéke. És amit te linkeltél az fele ekkora. :)

Szóval akkor te javaslod a 1W/l világítást?


#2 Ez 2x15W-os T8-as fénycsőves. Akkor ez jó lenne? Bár ahogy látom trópusi rózsaszín színű. Bár ez itt nem írja, hogy a fénycső, hány "K"-s. :/ Akkor ehhez kellene még két fehér 15W-os T8-as fénycső is?

Vagy 1 kék és egy fehér? Mit gondoltok édesvízi akváriumba kell kék és fehér fény is? Vagy elég a fehér? Vagy mit mondtok? :)

És igen, amit én linkeltem a kérdésnél az max. 60 cm-es. Viszont ez ( [link] max. 50cm-es. :)


Köszi :)

2018. jún. 19. 09:44
 4/25 A kérdező kommentje:

#1 még az nem értem, hogy azt írtad, hogy kb 1W/l alatt kellene számolni alacsony fényigényű növényeknél. De amit te küldtél az 36W/40l=0,9.


Meg az kérdés még számomra, hogy ha jól értelmezem a mondjuk 2x15W-os fénycsővek nem ugyanaz mint az 1x30W-os fénycső. De melyik a jobb, ha azt nézzük, hogy egy 45 literes (50cm széles x 30cm magas x 30cm mély) akváriumhoz kellene édesvízi halak tartásához és alacsonyabb fényigényű növényekhez.


Na meg itt jön képbe, hogy és mindezekhez milyen belső szűrő kellene? :)

Pl. erről mit gondoltok?

[link]

vagy inkább ez:

[link]

Utobbi már nem túl erős 45 litereshez?


Bocsi a sok kérdésért, de szeretnék körültekintő lenni. :D

2018. jún. 19. 10:00
 5/25 Salx Narval ***** válasza:
A K (Kelvin) színhőmérséklet és igen ez is fontos dolog egy akváriumhoz szánt csőnél. A növényes színes csövek mellé kell egy fehér 5000-6500K fénycső is. Az 5000-6500K csöveket önmagukban is használhatod, nem szükséges növényes csővel is kiegészíteni. Majdnem mindegy, hogy 2x15W, vagy 1x30W de a fényeloszlás miatt a két cső nagyobb területet világít meg, az egy cső viszont egy keskenyebb sávban de intenzívebben. Én a két csöves megoldást szorgalmaznám, ha 1 csöved lesz akkor viszont érdemes reflektort is feltenni, két cső esetében sem hátrány. A többi kérdést meghagyom a kollégának, sajnos el kell mennem.:D
2018. jún. 19. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
#5 Áhhá. Értem. Köszi a segítséget. :D
2018. jún. 19. 11:29
 7/25 anonim ***** válasza:

Az eredeti verziód több mint 1w/l lett volna, én ehelyett ajánlottam egy 0,8 w/l erejűt, mert akkor még 45 literes aksiról beszélgettünk, nem 40-ről, én meg hirtelen azt találtam.


De 30 Watt is elég, úgyhogy te még jobbat találtál.


1 db 30 wattos cső 90 centi hosszú, úgyhogy ebbe a verzióba ne fektessünk több energiát, ez hülyeség.


Szűrőből abszolut nem nagy a nagyobbik. Még nagyobb is lehetne.

2018. jún. 19. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

#7 OK. Értem. A nagyobbik szűrő jó. Ezt túltárgyaltuk :D


Akkor a világításról:

Ez a világítás akkor jó lenne?

[link]

2x15W-os. Igaz, hogy ebbe eredetileg "trópusi rózsaszín világítás van, de ha vennék bele való 1db kék és 1db fehér 15W-os fénycsövet, akkor ez jó lenne a 45l űrtartalmű akváriumra? (Egyébként 45l-es akvárium ugye nincs tele töltve, tehát kb 40l körüli vízmennyiség van benne.)

Egyébként ebbe amit linkeltem hány cm-es fénycső való? Esetleg tudnál vmi oldalt ahol találhatnék? Kéket és fehéret 15W-osat. :)

2018. jún. 19. 12:30
 9/25 A kérdező kommentje:
#7 vagy túlgondolom az is elég ha 2x15W-os fehér(!) világítás van csak? Nem szükséges kék is?
2018. jún. 19. 12:42
 10/25 A kérdező kommentje:

Szűrőből ez?

Ez nagyobb. Jóval nagyobb. Ez se túl erős?

[link]

2018. jún. 19. 12:53
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!