Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit gondoltok erről édesvízi...

Mit gondoltok erről édesvízi akváriumba?

Figyelt kérdés

Édesvízi akváriumhoz, kis/közepes fényigényű növényekhez ez a vilagítás 45 literes akváriumba mennyire való?


[link]


Vagy ha nem, akkor mit/milyet javasoltok? :)


Köszi a válaszokat!



2018. jún. 19. 05:00
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
A led-ről még nem is beszéltünk. Arról mi a véleményetek? :D
2018. jún. 19. 13:08
 12/25 Salx Narval ***** válasza:
Most próbálom még nem tudok mit mondani, látványnak megfelelő de még csak pár hete működik önállóan. Eddig vegyesen üzemelt 6500K kompaktokkal, úgy jó volt ( 3 hónapig világítottak együtt ). Nagy teljesítményű 6500K-s hűtőbordára szerelt ledcsíkokról van szó és nincsenek nagy fényt igénylő növényeim ill vannak csak ezek úszók és lebegők.
2018. jún. 19. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:

-Jó.

-Nem kell kék fény.

-Az utolsó szűrő túl erős. Nagyságban ez lenne az ideális, szűrőtérfogatát tekintve, de túl nagy vihart csinál.

2018. jún. 19. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 Salx Narval ***** válasza:
Érdemes áramlásszabályozóval ellátott szűrőt választani. Ha nincs tető vagy méretre vágott üveglap én az EHEIM Liberty akasztós szűrőit tenném ide, Könnyű takarítani, megoldják a szellőztetést és nem vesznek el nagy helyet az akváriumból. Kis átalakítással és jófajta szűrőanyaggal komoly biológiai szűrésre is alkalmasak lehetnek.
2018. jún. 20. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:

#14 Az EHEIM Liberty külső szűrő. Csak belső szűrőben gondolkoztam. Megpedig úgy néz ki hogy egy ATMAN JKA - IF302 lesz. Szerinted ez jó? Esőztetős.


És nem, nem lesz teteje. Ani egyébként nem

2018. jún. 20. 05:28
 16/25 A kérdező kommentje:

#14 Az EHEIM Liberty külső szűrő. Csak belső szűrőben gondolkoztam. Megpedig úgy néz ki hogy egy ATMAN JKA - IF302 lesz. Szerinted ez jó? Esőztetős.


És nem, nem lesz teteje. Ami egyébként nen gond? Pl a víz megfelelő hőmérsékeleten tartása miatt.

2018. jún. 20. 05:30
 17/25 anonim ***** válasza:

Nem mindegy, mik a további tervek.

Konkrét elképzelés halak terén?

2018. jún. 20. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:

#17 hát mindenképp alacsonyabb fényigényű halakat szeretnék. De konkrétat nem tudok. Régen amik voltak: betta, neon, guppi, platt, anci. 🤔

Nem tudom, te mit javasolsz? Mert az tudom hogy mindenkepp egy-egy felebol tobb kell, csapatban. Meg az is hogy nem jo 5-6 felet egy akvariumba rakni. Mondjuk 2 max 3 az idealis. :)

2018. jún. 20. 05:50
 19/25 anonim ***** válasza:

Ó B+!

Nem kicsi a baj... :D


Halakban nincs alacsony fényigényű. Max valamelyik nem szereti a túl erős fényt.


Hogy hány féle, értelem szerűen nagyban függ a méretektől, 500 literbe 10 félét is össze lehet válogatni.


De 45-be...

[link]


Nézz csak utána az említetteknek, hány literben ideális ?!


Meg milyen igényeik vannak? Pl hány fokon lehet tartani a bettát, meg a neonhalat!

Vagy olyan igényeknek, mint pl hogy labirint kopoltyúsokat, mint a betta, nem lehet tető nélkül tartani...

2018. jún. 20. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 Salx Narval ***** válasza:
Jónak tűnik mivel esőztetős és szabályozható is. Fényigénye csak a növényeknek van.:D
2018. jún. 20. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!