Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az akváriumomban guppikat...

Az akváriumomban guppikat plattykat neonokat molinesiákat és koridorásokat tartok, a guppik állandóan pipálnak, miért?

Figyelt kérdés
A filter a kompresszor müködik állandóan,senkinek semmi baja,csak a guppik viselkednek furcsán.

2018. jún. 24. 06:32
 1/3 anonim ***** válasza:
75%

99%-ig biztos vagyok benne hogy tartási hiba, már alapból ezeket a halakat együtt se tarthatnád mert nem egyforma vízigényeik vannak (guppi, molly kemény vizet szereti, a neon meg a lágyat illetve a molly a meleget a neon meg a hűvösebbet).

És biztos vagyok benne hogy túl kicsi helyen is vannak. Hány literben is tartod őket?

2018. jún. 24. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
100 l.tartom őket,és tul vannak zsufolva,sokan vannak,a sokaság mindenkinél megvan,nehéz ellene védekezni,a filter a levegő megy éjjel nappal,50 éve vagyok akvarista,egyszerüen nem találok választ nem tudok rájönni mi a gond...Csak a guppik...
2018. jún. 24. 17:17
 3/3 anonim ***** válasza:

50 éve nem jössz rá hogy a zsúfoltság a gond??? És nem, nem természetes hogy sokan vannak, tarts csak hímeket, vagy nem szaporodó halakat. 100 liter ezekből max egy fajnak lenne elég, nem mind a négynek és túlzsúfolva...

Az ilyet nem akvaristának hívják, simán állatkínzónak csak aki úgy tartja az állatait hogy nem fektet hangsúlyt azok igényeire. Ha 50 éve tartanál halakat nem most jutna eszedbe kérdezni, miért pipálnak aztán egy 12 éves módjára hisztizni, csak úgy mondom.

2018. jún. 24. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!