Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen halakat tehetek egy...

Anna Petro kérdése:

Milyen halakat tehetek egy akváriumban?

Figyelt kérdés
Egy 14 literes akváriumban van 1 mini koi ponty és egy aranyhal. Le akarom cserélni az aksit egy 54 literesre. A koi ponyty elvan az aranyhallal. Ezek mellé szeretnék valami halat. Olyat ami nem bántja őket . Nekem az allatkereskedesben betta, guppit ajánlottak. Vettem egy bettat de folyamatosan üldözte a többit hát visszavittem

2018. júl. 3. 20:48
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
68%
Úr isten gratulálok...koit csak ÉS CSAK tóban tartunk, az aranyhal is oda való de őket ketten már lehet tartani 200 (!) literben. Egyik sincs el 54 literben és más díszhallal nem társíthatók. Ezek hideg vízi halak, kb 18 fokon jó nekik a bettának meg 28 fokon. 54 literbe vegyél egy bettát egyedül miután elolvastál egy rakás szakirodalmat mert amit csinálsz az nem akvarisztika csak állatkínzás. Bár ilyen hozzáállással semmilyen állatot nem ajánlok a kérdés meg kb szín tiszta provokatív.
2018. júl. 3. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

"A kérdésre írt válasz: Milyen halakat tehetek egy akváriumban?

Az üzenet szövege: Nekem meg nem voltak ilyen halaim . A tartásról meg nem irnak az interneten . Az allatkereskedesben nekem ezt mondták . A koi az mini koi elvan egy kissebb méretű akváriumban is . Az aranyhalat senki nem tartja tóban."


Itt válaszolnék ha nem gond, hogy a kollégák is esetleg tudjanak hozzászólni, többre megyünk.


Kezdőknek: [link]

Akváriumról: [link]

Koit senki se tart akváriumban, aranyhalat is minimum 200 litertől, és de igen, írnak az interneten nem is egy helyen mindenről, csak nem vagy ura kikeresni, az eladó meg eladni tud nem az akvarisztikához ért. Az aranyhalról: [link]


A koit annyira nem tartják akváriumban hogy az akvarisztikai oldalak nem is ajánlanak egyáltalán akváriumban tartandó koit, de mindegy. Nem értesz hozzá de meg akarod magyarázni hogy úgy van ahogy gondolod.

De csak egy gyors keresés a koi tartásáról:

[link]

[link]

[link]

[link]

2018. júl. 3. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Nekem ezt így mondták. A koi direkt akvariumba való . 14liter nekem már így is sok. Az 54 literes aksi is nagyon sokba kerül nemhogy 100 vagy 200 a bettat akkor inkább eladom
2018. júl. 3. 21:15
 4/17 anonim ***** válasza:
Anyám, borogass!
2018. júl. 3. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Vidd vissza az összes halat és rendezz be a 14 literben egy garnélás akváriumot. Annak ez a minimum mérete.
2018. júl. 3. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Rendben . Milyen halakat tehetek egy 54 literes akváriumban ? Növények is jöhetnek . A halakat visszavittem . És tud valaki esetleg egy oldalon olcsó díszeket?
2018. júl. 3. 21:26
 7/17 A kérdező kommentje:
54 literbe milyen halat lehet akkor tartani. Úgy gondolom hogy veszek egy lilaeopis nevű akváriumi elő növényzetet a koipontynak jobb lessz a szuleimnel a nagy akváriumban. Az aranyhalat elajandekozzak és új halakat milyet vegyek
2018. júl. 3. 21:37
 8/17 anonim ***** válasza:
De mit nem fogtál fel azon hogy a koi egyáltalán nem tartható akváriumban? Ha csak nem több ezer literes akváriumról van szó. Erre te beadod a koit egy "nagyobb" akváriumba és az aranyhalat ajándékozod el, holott a legkisebb jóindulattal is fordítva kéne. Ajándékozz el mindent és ne foglalkozz az akvarisztikával mert drága hobbi és hozzáértést igényel és elhivatást, akaratot amiből neked egyik sincs meg.
2018. júl. 3. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Ja és fejezd be hogy más aranyhalas kérdések alá ajánlgatod saját jó tapasztalat alapján a koit...egy rosszindulatú szemét vagy hogy másoknak is kínoznád az állatait a rossz tanácsokkal: https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__halak-akvarisztika__..
2018. júl. 3. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Én nem azt a koit ajanlgattam és nem kell lerosszindulatuzni. Én csak a saját tapasztalataimat írtam oda és azt is írtam hogy saját tapasztalat. !!! Holnap jön a 200 literes akváriumok és abban fogom tartani a koit az aranyhallal. Nem tudom te hány éves vagy de én még csak 14 és nem kell rögtön sértegetni. Én csak a sajt tapasztalatokat írtam le . És én vagyok a rosszindulatú .. én nem vagyok egy akvariumzseni de vannak kitenyesztett akváriumi koipontyok is . Ritka üzlet ahol kapni. És bármit mondasz én az akvarisztika akkor fogok foglalkozni . És honnan tudod hogy bennem nincs egyik sem. Nem is ismersz. Ha ismernek tudnád hogy a legjobbakat akarom az állatoknak és szoktam önkéntesként egy kóbor kutyás otthonnak.De én nem haragszom amiatt hogy leszoltal . A te dolgod mit gondolsz másokról még akkor is ha nem ismered. Nem tudom hogy milyen idős vagy de biztos többet értesz hozzá mint én. Nem akartam hogy rám pocsekold a hasznosan eltölteni idődet. Köszi
2018. júl. 3. 23:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!