Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen halakat tehetek egy...

Anna Petro kérdése:

Milyen halakat tehetek egy akváriumban?

Figyelt kérdés
Egy 14 literes akváriumban van 1 mini koi ponty és egy aranyhal. Le akarom cserélni az aksit egy 54 literesre. A koi ponyty elvan az aranyhallal. Ezek mellé szeretnék valami halat. Olyat ami nem bántja őket . Nekem az allatkereskedesben betta, guppit ajánlottak. Vettem egy bettat de folyamatosan üldözte a többit hát visszavittem

2018. júl. 3. 20:48
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Nincs akváriumba kitenyésztett koi, max azt mondja az eladó hogy megvedd. Tudod, bármilyen állatot szeretnél tartani, előtte, ELŐTTE nézz utána hogyan kell tartani. 200 liter jó az aranyhalaknak (bár eddig érdekes azt mondtad hogy neked a 14 liter is sok?), de a koinak akkor se, azt ajándékozd el. És állj neki tanulni, mert a tudatlanságból elkövetett állatkínzás is állatkínzás, és ugyanolyan felelőtlenség.

Egy 14 évesnek aki ide ki tud írni kérdést pedig kell lennie annyi tudásának hogy beírja a google-be legalább hogy koi és aranyhal tartása. 10 másodperc lett volna.

2018. júl. 4. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 Skid05 ***** válasza:
100%
A te XYZ generációdnak már mindössze pár billentyűnyire van ismert világunk valaha volt legnagyobb információ bázisa. Ezen tény ignorálására mentség nincs, minden magyarázkodás, kifogás hasztalan. Pár éve eljutottunk arra a pontra, hogy kiválóan összeszedett oldalakon szerezhetők meg az alapok akvarisztikai témakörben. Gondolj bele, mekkora az előnyöd az évtizedekkel ezelőtti kezdőkkel szemben. Összemérhetetlen. Használd ki, ne tagadd meg a lehetőséget és végezd kellő tisztelettel ezt a hobbit. Ez az egyetlen járható út.
2018. júl. 4. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
78%

Ez nem tapasztalat, ez tudatlanságból eredő masszív állatkínzás, ha nem lettél volna 2percet rafordítani és Google -be rákerestél volna, KOI ponty 90-100 cm-re nő 6000-8000 litertől tarható, az aranyhal 20-30 cm-re nő 400-500 litertől tarható...

54 literben tartsál 3-5 cm és pontylazacokat...

A szánalmas kifogásaid el se olvastam, te vagy a felelős az állatokért nem az eladó...

2018. júl. 4. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
68%
*ha nem lettél volna lusta...
2018. júl. 4. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
68%

Itt keresgelj, úgy ahogy elmegy az ajánlott akvárium méret.

[link]

2018. júl. 4. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Tudom hogy én vagyok a felelős az állatokért de ezeket ,, ajándékba" kaptam és a szüleim ismerik az eladót , gondoltam csak jókat fog adni. Visszavittem a halakat és veszek nagyobb akvariumot
2018. júl. 4. 16:34
 17/17 anonim ***** válasza:
👍
2018. júl. 4. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!