Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Aranyhalat vásároltam "betegne...

Aranyhalat vásároltam "betegnek" tűnik tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés
Néhány napja vettem egy kicsi kb. 5cm nagyságú foltos aranyhalat. A kereskedésben nem látszott, mert több volt egy akváriumban tartva, de figyelmes lettem rá, hogy a hal hasi tájékán a farok részhez közeledve a jobb oldalon van a halon egy dudor (Emiatt a hasa nem gömbölyű felülnézetből).Teljesen a bőr alatt van.Ez valami betegség lehet, vagy lehetséges, hogy veleszületett rendellenesség? Aggódnom kéne? A válaszokat előre is köszönöm.

2018. júl. 11. 12:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Lehet elkészítési gond is. Hány literben tartod?
2018. júl. 11. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Jelenleg mivel nem tudom mi a baja egy kb. 16-17 literes

külön akváriumban tartom (van világítás és szűrő is be van rendezve kaviccsal,növényekkel) mert nem merem belerakni a nagyba amíg nem tudom mi a baja.( A nagy kb 60 literes szintén mindennel felszerelt,csak tisztogató halak vannak benne.)

2018. júl. 11. 16:11
 3/14 anonim ***** válasza:
58%
500 litertől tartható vagy tóban, 16 literben hamarosan felfordul, 60 literbe sokáig, vidd vissza, vegyél 4-5 cm-re növő halakat, az aranyhal 20-30 cm-re nő, majd 1 kilósra.
2018. júl. 11. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
De gondoltam...holnapra halott lesz, ez a méret majdnem még karanténakváriumnak is kicsi. És a legalsó határ 200 liter, az aranyhalnak a te "nagy" akváriumod is brutálisan kicsi. Vidd vissza a boltba, semmi értelme kínoznod tovább.
2018. júl. 11. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Hát úgy látszik akkor megyek akváriumot vásárolni. Mivel semmiképpen nem akarom visszavinni inkább megteremtem amire szüksége van. Köszönöm az információt mindenkitől.
2018. júl. 12. 19:45
 6/14 A kérdező kommentje:
Csak hogy azért egy kicsit kevésbé idegfeszítővé tegyem a helyzetet a tapasztalt aranyhal kedvelőknek a hal kedély állapota jó, élelmet elfogad (nem csak egyféle élelmet kap), aktívan kutat a kavicsok között. Nem tudom mi lehet a kis bugli az oldalán de nem nagyon zavartatja magát miatta.(Nemsokára nagyobb életteret biztosítok majd neki.)
2018. júl. 12. 19:55
 7/14 anonim válasza:
0%
Úristen ennyi idiótát
2018. júl. 18. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
0%
Mekkora egy sügée vagy
2018. júl. 18. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Update: A halacska még mindig él...rájöttem, hogy semmi baja csak nem tökéletes...

Köszönöm a "bíztató" akvarisztikai tanácsokat. :/

2018. nov. 29. 19:45
 10/14 anonim ***** válasza:
Egy röhej vagy, még büszke is vagy rá hogy ott agonizál tizenegynéhány literben és terjeszted hogy él és mi vagyunk a hülyék. Végülis a munkatáborokban is éltek a zsidók, a németek is biztos azt mondták hogy jól tartják őket és boldogok...
2018. nov. 29. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!