Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Akváriumi fénycsöves világítás...

Bene021 kérdése:

Akváriumi fénycsöves világítás készítéséhez mik szükségesek?

Figyelt kérdés
Egy 54 literes akváriumhoz szeretnék házilag világítást eszkábálni t8fénycsővel.Ehhez mire lenne szükségem?

2018. júl. 11. 13:50
 1/7 anonim ***** válasza:
Először is egy jó ötletre, miből akarod a lámpatestet megcsinálni?!
2018. júl. 11. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Egyébként 54 liter nem hiszem, hogy megér túl nagy agyonbonyolítást, én a helyedben valami ilyenben gondolkodnék:

[link]


Ilyenből kell 2 db, és akkor nem kell se előtét, se foglalat, semmi, csak bekábelezni, bekötni és annyi.


Csak amivel kezdtem is, alapvetően kell egy lámpatest, amibe ezt beszereled. Azt találd ki, hogy mi lenne jó.

(pl rétegelt lemezből meg lehet csinálni. Vagy alu lemezt hajtogatni...)

2018. júl. 11. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Skid05 ***** válasza:
A pilács más források szerint kerek 516 lm-t tud, ez kissé kevésnek tűnik még duplázva is, de ha így van, akkor valami normális 15 wattos cső beszerzése indokolt lenne a lámpatesthez, az kb 40%-kal nagyobb fényáramot hoz, úgy már működhet a kettő. Illetve a pára elleni védettségére nem találtam biztató megjegyzést.
2018. júl. 11. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Felmerül a kérdés, hogy zárt tetős vagy függesztett világítást szeretnél? Mert utóbbinál nem kell páramentes foglalat.

Esetége megcsinálhatod kompakt fénycsővel is mert a mostani gyári tetős szetteknél már inkább ilyent tesznek bele, csak figyelj a kelvinszámra ami 6500 körüli kell, hogy legyen, mert ha pl cool withe 4000 kelvinesből csinálod akkor úgy fog kinézni az akváriumod mint mikor a TV-n letekered a színeket.

2018. júl. 12. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Van hozzá egy gyári lámpa testem,arra gondoltam hogy ezt szétszedném, mármint a belselyét és ebbe tennék 2db pára mentes foglalatot és ebbe a két beleillő fénycsövet.Ezeken kívül mire lenne még szükségem a fénycsövek üzemeltetéséhez? Azt tudom hogy valamilyen előtét egy kábel illetve egy kapcsoló.De pontosan milyen előtét,kábel illetve kapcsoló kellene hozzá?Két 15w-os (T8) fénycsőhöz.
2018. júl. 12. 14:20
 6/7 A kérdező kommentje:
Új lámpa testben is gondolkodtam, nem lenne egy olyan nagyon nagy összeg és jóval egyszerűbb is lenne.
2018. júl. 12. 14:22
 7/7 anonim ***** válasza:

Előtétből elvileg 2×15 watthoz való kéne hozzá, gyakorlatilag ilyet nem igazán lehet kapni, szóval marad a 2ú18 watthoz való.

Kicsit túlhajtott lesz a cső... de szerintem nem vészes.


(Ezért is linkeltem a kész lámpatestet, mert ott beépített előtét van)


Vezetékből milyen kell...? Hát nem kell túl vastag, minek... Több színű legyen, az a lényeg, el ne tévedj útközben. :)

Amúgy a bekötés fog menni? Már ha kérdésként merül fel, milyen legyen a vezeték?

Mondjuk általában van kapcsolási rajz az előtéten, de 2 csőnél azért már oda kell figyelni.

2018. júl. 12. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!