Kezdőoldal » Otthon » Kert » Tudnátok tanácsokat adni...

Tudnátok tanácsokat adni florárium készítéséhez? Régi akváriumból lenne. (bővebben lent)

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy van itthon használaton kívül egy nagyon szép 30l-es kocka akváriumom (ilyen: [link]

Nem szeretnék akváriumot csinálni, de gondoltam, hasznosítanám, ha már megvan. Ráakadtam neten, hogy floráriumot szoktak csinálni ilyenekből.


Tudnátok pár tippet adni, hogy merre induljak el? Milyen talaj kell ezekbe? Gondolom nem sima virágföld.

Milyen kis méretű növényeket érdemes tenni bele, amik nem, vagy csak sok idő múlva növik túl a helyet?


A fényviszonyokról: pár helyen azt írták, fényre kell tenni ezeket, míg máshol az volt a tanács, hogy közvetlen napfény ne érje. Most akkor melyik a jó?

Lenne egy ideális hely számára, de az egy olyan sarok, ahol fény nem éri. Gondoltam, lámpát raknék fölé, ahogy akváriumnál is szokás. Ezekhez a növényekhez milyen izzó kell? Speciális, vagy a sima is jó?


Előre is köszönöm a válaszokat.



2014. okt. 25. 15:03
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!