Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi a probléma az akváriumban?

Mi a probléma az akváriumban?

Figyelt kérdés

2 napja vettem egy 80 literes akváriumot és telepítettem a halakat még az nap

Szépen kitakarítottam előtte, a kavicsokat kifőztem, megtisztítottam vegyszerek nélkül a díszeket, mint pl.: a bújókát...

Hőmérséklete tökéletes 24 fok, a szűrőm 60 és 100 literes akváriumot képes szűrni, a növényem él és virul, de mégis az egyik Serpa lazacom és az egyetlen Alganyalóm nem bírta sokáig ebben a vízben

Kezdek aggódni hogy a többi halammal is ez történhet

Valaki tud segíteni a probléma megoldásában?



2018. júl. 12. 09:34
1 2
 1/16 Bamboocha466 ***** válasza:
100%

Túl hamar telepitetted be a halakat. Az akvárium vizének a "megéréséhez" legalább 2, de inkább 3-4 hét szükséges! Ennyi idő kell hogy a lebontobakteriumok elszaporodjanak.


Vidd vissza a még élő halakat, és várj 3 hetet!

2018. júl. 12. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Esetleg ha a régibe vissza teszem őket az is megoldható?

Mert benne teljesen jól megéltek csak már bővíteni szerettem volna, mert ajándékoztak nekem más halakat is.. (gurámit és páncélos harcsát)

Addig az ajándékozottakat pedig vissza adom amíg megoldódik.

2018. júl. 12. 09:47
 3/16 anonim ***** válasza:
Most ez a legjobb megoldás! De az akváriumok közötti váltáskor is azért arra ügyelj, hogy fokozatosan szoktasd ahhoz a vízhez őket! Nem szabad csak úgy átdobni egyik akváriumból a másikba!
2018. júl. 12. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Rendben, megteszek minden tőlem telhetőt, köszi szépen!
2018. júl. 12. 10:00
 5/16 anonim ***** válasza:
2 hetet járattam üresen az akváriumot, mielőtt halakat raktam bele. Nagyon-nagyon hamar raktál bele halakat.
2018. júl. 12. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
én 1 hónapig szoktam igaz nanokat épitek, és talan ha vennel aszem sera-nak van ami a vizben ezt a bakterium szaporodast gyorsitja az jot tennne
2018. júl. 12. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 Skid05 ***** válasza:

A másikból leszívott élővizet kellett volna felhasználni. A friss víz legalább antiklóros volt?

A szűrő teljesen nulláról indult vagy járattad a másikban? A másik szűrőből érdemes lett volna belemosni egy vödörnyi leszívott vízbe némi bacitelepet, hozzáadni némi extra bacikultúrát, a másikkal meg felszívatni.

Nem tudom, hogy milyen vízparaméter különbségek vannak a két aki vize között (keménység, hőmérséklet, oldódó fadekorok-savtartalom), de ha szignifikáns, akkor fokozatosan vissza kell szoktatni őket. Ebben a vízben ne maradjanak ha van más alternatíva.

2018. júl. 12. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Igen ügyeltem arra hogy klórmentes vizet adjak nekik, a szűrőbe meg ha bele teszem a réginek a szivacsát ( fél hónapos szűrő ) az segít rajta?
2018. júl. 12. 10:37
 9/16 anonim ***** válasza:
Hamar telepítettél. De az is lehet még pluszban, hogy túl sok nem bele való hal van. Milyen és hány fajta hal van benne?
2018. júl. 12. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

5 db Black Molly, 4 Serpa lazac

Van még amiket ajándékba kaptam de azokat már vissza is vittem amíg rendbe nem jön az akvárium: 2 Törpe gurám és egy Páncélos Harcsa

2018. júl. 12. 11:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!