Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogy kell rákot tartani...

Hogy kell rákot tartani akváriumban? Cifra rákokat szeretnék tartani, nem védett, nagyon kártékony, tehát nem probléma ha otthon tartom.

Figyelt kérdés
Mekkora akvárium kell? Hogy kell etetni? Mi kell az akváriumba? Mi van ha nem akar enni?
2013. ápr. 22. 14:20
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Hideg vízekben gyakori a halastavakban.

Szerintem 18-25 fok közt tartsd. Nem valószínű hogy bírja 25 fok felett.


Nekem csak olyan rákjaim voltak, amik bírták a melegebbet, hát most ezt nem tudom, hogy nyárra mennyire lesz jó ötlet.


Szinte minden fajta ételt eszik, hús, hal, a felnőttek gyakran esznek növényeket is. Ha rádobsz úszó májmohát, vagy békalencsét a vízre, az elég gyorsan nő, abból ő tud csipegetni magának, nem fog elfogyni, mint más egyéb növények, csak ugye kell rá egy kb 20-25 Wattos izzó a tetejére, hogy a növény tényleg nőjön.

pl ez jó

[link]



Nagyon ellenálló alacsony oxigénkoncentráció vagy a rossz minőségű vízben. Sőt akár több napig életben marad víz nélkül is, de ezt azért ezt nem kell kipróbálni. Viszont ha takarítod az akváriumát, szerintem simán kirakhatod 1 órára szárazra, meg se kottyan neki.


Talajnak homokot tegyél, vagy 1 mm-es apró kavicsot. Általában minden rák nagyon szeret ásni. Ez másfajta, de ő is ásna így:

[link]


Vedlés a fiataloknál 4-5 alkalom évente, a felnőtteknél 1-2 alkalom évente. A páncélját ilyenkor nem kell elvenni tőle, mert megeszi és abból építi fel az újabb páncélt. Persze ha nem ette meg az egészet, és már egy hete ott van bent, akkor már kiveheted a maradékot, mielőtt szétrothad.


Amikor vedlik, elég sebezhető. Én nem tennék össze két ilyen rákot egybe. Szerintem összeverekednének, és levágnák egymás lábait. Elég nagy ollójuk van. Szerintem csak 1db-ot tarts, egy minimum 70 literes akváriumban.

Nyilván elmászkálna nagyobb területen is, de hát te tudod mennyi hely van otthon.


Köveket lehet beletenni, azt minden rák szereti, azon mászkálni. Esetleg úgy, ha kedve van, akkor felmászhasson a középső kőre kidugni a fejét, bár nem biztos hogy ki fogja. Ezt meg kell nézni. És úgy kell megcsinálni hogy ne érje el az akvárium peremét, nehogy kimásszon.


Itt egy másik rák, az sem olyan, de nálam ő kimászott a szűrőn, és egy vödörben találtam meg akvárium alatt. Egyszer mászott csak ki, pedig nyitott volt a teteje és megtehette volna bármikor. Visszatettem, utána már nem volt kedve kimászni. Az az egy alkalom is lehet hogy csak véletlen volt, vagy kíváncsi volt h mi van kint :D

Ez volt ő: [link]

Mellé raktam 3 élő halat, kis szúnyogírtó fogaspontyokat, hogy egye meg, de nem ette, vígan úszkáltak mellette a halak. Viszont amikor adtam a kezébe ilyen nagy dög fagyasztott halat, abból megevett 2-3 naponta egyet. [link] Amikor ezt már unta, akkor kapott tubifexet, vagy szúnyoglárvát, vagy fagyasztott kagylót. Mondjuk a kagyló nem annyira ízlett neki, de azért volt hogy megette a felét :D Egyébként lehet kapni ilyen karika alakú rákkaját is, Sera crabs natural. Így néz ki: [link]

Na nem vettem ilyet, csak régen a kubai kékráknak, az szerette. De a csirkemájat is megették, meg amikor ettünk itthon hekket, összevágtam 1 centis darabokra, lefagyasztottam kb 10db kockát, azt is eszegették, és a Cifra rák is ugyanúgy mindenevő.


Lehet, hogy az első 2 napban nem eszik, de ha megszokja a helyét, akkor már kell hogy egyen.

2013. ápr. 22. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy a zöldborsót, kukoricát, spenótot, kígyóuborkát is megeszi, meg lehet kínálni pici darabokkal. Próbálgasd. Ha nem kell neki, és egy óra mulva még nem ette meg, akkor inkább vedd ki, nehogy megromoljanak a vízben a kaják.
2013. ápr. 22. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!