Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egy 160l-es akváriumot szeretn...

Egy 160l-es akváriumot szeretnék betelepíteni halakkal, növényekkel. Hogyan lássak neki?

Figyelt kérdés
Egy vegyes akváriumot szeretnék. Elképzelésem is van a halakat illetően. Szeretném, ha lenne benne kolibrihal, neonhal, algaevő hal, vitorláshal, Black Molly, akár szivárványos guppi. Nagyon gyönyörűek még a betták, ha lehetséges ezeket is szeretnék az akváriumba. Különösen a halfmoon. Igazából a kérdésem az volna konkrétan, hogy ezekből a halakból mennyit érdemes tartanom. Valamint van-e olyan amit felejtsek el. Nyitott vagyok más halakra is, de első körben ezekre gondoktam. Növényeket is szeretnék az akváriumba, de nem tudom hogy ebből is mit lenne érdemes. Előre kisebb növényeket és ugye hátra valamivel nagyobbakat gondoltam. Lényegében a teljes berendezés érdekelne lépésről-lépésre, hogy véletlenül ki ne maradjon valami. ( talaj, növénytelepítés, szerek vagy bármi ami szükséges a vízbe, halak, hal etetése, minden informáci ami hasznomra lehet) :)

2018. júl. 23. 10:37
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
17%

Első és legfontosabb! Bettát ne rakj a többi hal mellé. Illetve nem szerencsés egyéb sügérféléket sem mert agresszívak és megeszik a többi halat.


Ami fontos. Ha megvan maga az akvárium, akkor kell bele talaj. Ha apró kavicsokat használsz akkor az ürülék meg fog benne ragadni és nitrátos lesz a víz. Ez nem jó. Ha túl nagy kavicsokat használsz akkor ugyan ez a jelenség jobb lesz, de növényeket nem tudsz majd tartani az akváriumodban. A megoldás lehet közepes méretű kavics és a későbbiekben egy "talajporszívó" használata. Vagy amit én tennél, az úgy festene, hogy nagyobb kavicsok közé egyféle "tartóban" helyezném el a növényeket amik a megfelelő talajban vannak. Ezt ki lehet alakítani úgy, hogy ne látszódjon. Tehetsz mellé még közepes kavicsokat is. Jól fog kinézni. Ügyelj arra, hogy a növényeket megbízható helyről szerezd be. Ha kúpos csiga petékkel viszed haza, azt az életben nem irtod ki. Borzalmasak. A talaj kavicsait forró víz- hideg víz váltogatásával mosd át. Ha tarka, színes kavicsokat veszel akkor az stresszelni tudja a halakat. A fekete sem túl célszerű, mert az meg a másik irányba viszi el az egészet. A legjobb, ha természetesen színes kavicsokat használsz a talajhoz. Ha ezzel megvagy akkor a vízre ügyelj. Csapvíz mehet bele, de használj nehézfém mentesítőt meg forrald fel és hűtsd ki előtte. Az esővíz nem jó. Túl élő. Azonnal bealgásodik tőle az akvárium. A vízelőkészítő után 1 nappal mehet bele metilénkék. Így már készen áll a vized az életre. A tereptárgyakat úgy teszed bele ahogy szeretnéd. A fa és növényi származékokat kerüld mert csersavas lehet tőlük a víz. Jól néz ki a mangrove, de nagyon nehéz kezelni. Kezdésnek nem ajánlom. Ha felendegted vízzel várnod kell vele 2 napot mire leül és hatnak a szerek. Addig is mehet a szűrő.


Tehát be van rendezve és fel van töltve. Kell egy jó szűrő. Külső, vagy belső, ez a te döntésed. A lényeg, hogy ne spórolj rajta. Nem éri meg. 160 liter nem túl nagy, de ha maximalista vagy vehetsz talajszűrőt is a vízszűrő mellé. Olyat vegyél ami aktív szénnel szűr és ne legyél rest ez utóbbit hetente, kéthetente kitakarítani.


A vízmelegítésről sem szabad megfeledkezned. Amilyen halakat írtál azokhoz kb 24-26 fokos víz kell. Ha sügeres akváriumod lenne akkor 26-28 fok is kellene. Vannak olyan halak amik a hidegebbet szeretik. Ennek utána kell olvasnod, hisz a kialakított kis vízi világba nem mindegy mit fogsz beköltöztetni.


Mint írtam a betta nem tűr meg műs halat. Sőt! Másik bettát sem. Guppiból ne sokat vegyél mert szaporodni fog nagyon. Szépek lesznek egyébként. Neon meg csak nagy rajban mutat jól.


Ha takarítod időnként akkor a víznek a felső 2/3 részét tedd el. Ezt nem öntheted ki. Az alsó 1/3 rész amiben leül a kosz azt kell majd kiöntened, kicserélned. Teljes vizet sosem cserélünk. A cserés víz is legyen előkészítve. Illetve, ha új hal jön akkor öntsd le fokozatosan a régi vizet róla úgy, hogy még a zacskóban van és tegyél hozzá mindig egy keveset az akvárium vizéből. Hagyd úgy 10 percekre. 2x-3x megcsinálod és már inkább a te vized lesz a szatyorban mint a bolti. Ezután öntheted bele.


Az algásodás elkerülése végett ne tedd sem túl sötét, sem túl napos helyre. A legjobb, ha egy világos helyen van, de az akvárium hátoldala el van takarva és nem kap közvetlen napfényt.


Hirtelen ennyi jutott az eszembe. :)

2018. júl. 23. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Hasznos dolgokat írtál! Szűrőm már van is az akvárium méretéhez illő. (belső, 2db is hátha elromlik az egyik) Vízmelegítőm is van. Annyi volna a kérdésem még, hogy akkor mennyi halat tegyek bele? Akkor ugye a betta valamint a guppi nélkül. Esetleg van valami más hal ami jól mutatna?
2018. júl. 23. 12:17
 3/17 A kérdező kommentje:
Szűrő: AquaEl Fan-3 Plus és tartalékba aquaEl Fan-2
2018. júl. 23. 12:21
 4/17 anonim ***** válasza:
19%
Tegyél bele kb 20 db neont, aztán ezen felül még páncélos harcsát. Abból vagy 4-et. Ezeken felül ott van a: plattik, gurámik, molli, díszmárnák, dániók. Másik rajban élő fajt nem tennék a neonok mellé, így például a razbórát hanyagolnám. Továbbá: Stendhal-Hal, csíkhalak. Lesz miből válogatni. :) Inkább azt könnyebb felsorolni, hogy mit ne. Bettát és sügereket ne. Más szinte bármi belefér.
2018. júl. 23. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
19%
Teljesen rendben van a szűrő.
2018. júl. 23. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! Igazán kedves vagy! :)
2018. júl. 23. 12:57
 7/17 anonim ***** válasza:
0%
Szóra sem érdemes. Örülök, ha segíthettem. :) Kedvet csinált a kérdésed, hogy újra csináljak egy akváriumot én is mert már nincs régóta.
2018. júl. 23. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Akkor vágj bele!! ;) Már régóta szerettem volna. Szinte minden megvan csak nem tudtam, hogy lássak hozzá. :)
2018. júl. 23. 13:22
 9/17 anonim ***** válasza:
neharagudj. hogy beleszolok. Metilenkeket nem hasznalunk. mert megoli a jo bakteriumokat. amik levontjak az ammoniat. plusz az a szuro keves egy 160literbe. kulso szuro dukal egy ilyen meretbe mar.
2018. júl. 23. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!
2018. júl. 23. 14:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!