Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egy 160l-es akváriumot szeretn...

Egy 160l-es akváriumot szeretnék betelepíteni halakkal, növényekkel. Hogyan lássak neki?

Figyelt kérdés
Egy vegyes akváriumot szeretnék. Elképzelésem is van a halakat illetően. Szeretném, ha lenne benne kolibrihal, neonhal, algaevő hal, vitorláshal, Black Molly, akár szivárványos guppi. Nagyon gyönyörűek még a betták, ha lehetséges ezeket is szeretnék az akváriumba. Különösen a halfmoon. Igazából a kérdésem az volna konkrétan, hogy ezekből a halakból mennyit érdemes tartanom. Valamint van-e olyan amit felejtsek el. Nyitott vagyok más halakra is, de első körben ezekre gondoktam. Növényeket is szeretnék az akváriumba, de nem tudom hogy ebből is mit lenne érdemes. Előre kisebb növényeket és ugye hátra valamivel nagyobbakat gondoltam. Lényegében a teljes berendezés érdekelne lépésről-lépésre, hogy véletlenül ki ne maradjon valami. ( talaj, növénytelepítés, szerek vagy bármi ami szükséges a vízbe, halak, hal etetése, minden informáci ami hasznomra lehet) :)

2018. júl. 23. 10:37
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
a szűrés kevés lesz, főleg ennyi fajhoz, vitorlásnak alapból kicsi. gondold még át.
2018. júl. 23. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
De a dobozon azt írja, hogy 150-250 literhez jó. Akkor miért nem jó? :/
2018. júl. 23. 17:42
 13/17 A kérdező kommentje:
Elnézést a szóismétlés miatt. Gyorsan szerettem volna kommentelni. :)
2018. júl. 23. 17:43
 14/17 anonim ***** válasza:
22%

Ha veszek rá egy jóval nagyobb szivacsot akkor elég, hasonlóan


[link]



A gyári szivacs kicsi és nem elég sűrű.

2018. júl. 23. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2018. júl. 23. 21:14
 16/17 Skid05 ***** válasza:

Az #1-esre muszáj vagyok reflektálni, a kérdező érdekében. Olyan pontokon (többek közt a nitrifikációt érintően) vannak durva tévedések, ami a leginkább hazavághat egy akit. Csak a súlyosabbja:

„mehet bele metilénkék”: ez egy fertőtlenítő vegyszer, megelőző jelleggel az akvárium egyetlen fejlődési ciklusában sem kerülhet a vízbe. Így a telepítést követően sem, mikor a lényeg a baktériumok szaporítása lenne, amely folyamatot ez a „kékítő” nullára fékez.

„Olyat vegyél ami aktív szénnel szűr és ne legyél rest ez utóbbit hetente, kéthetente kitakarítani.”

A szén kémiai szűrést végez, így helyrehozni pusztán mechanikai tisztítással nem lehet, funkcióját adott ideig látja el, viszont ezen funkció alapján egy átlag társas akváriumban fokozatosan a biológiai szűrés (így az élőlények) ellen kezd dolgozni. Tehát nem szimplán szükségtelen, hanem kockázatos is.

Biológiai szűrés viszont kell, minél nagyobb annál jobb, ezt egy megfelelő méretű szivacs is el tudja látni (lásd atman a fenti linken), de 160 literre azért valami magasabb kvalitású sem árt (siporax, matrix trop, subsrat pro). A felsorolt két belső szűrő együtt működtetve ér valamit a szivacsméretük (nem a gyártó ajánlása!) alapján, bár akkor is csak alultelepítve visznek el ekkora víztömeget.

A vized magasabb rendű élőlények számára 4 hét múlva áll készen, megfelelő szűrés, talaj, vízcserék, a vegyszerek teljes mértékű kerülése és élő növényzet esetén is. A természetes folyamatot (ökoszisztéma felépülése) siettetni botorság lenne és sokaknak beletört a vágóeszközük.

A felsorolt halakból az algaevő és a guppi toleránsabb a hőfokra és a keménységre, a többiek egymással való társítása akadályokba ütközik. Guppi-neon mehet együtt, de nem csapvízben, hanem lágyítottban, mondjuk 23 fokon, aquael szűrőduóval 6-10 megoszlásban (guppiból csak hímek), erősebb szűrés mellé az ancistrus is belefér, illetve az egyedszámok is növelhetők lennének vmelyest.

Itt minden tudást megalapozhatsz, többszöri átrágás nélkül ostobaság és dohányszórás lenne nekiállni:

[link]

2018. júl. 24. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Köszi!!
2018. júl. 25. 21:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!