Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Lehet ezt olcsóbban is megoldani?

Lehet ezt olcsóbban is megoldani?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni! Szeretnék egy kb. 60-70 literes akváriumot! Na most, én láttam az állatkereskedésben 40.000Ft-ért egy szettet!

- 70 literes akvárium tetővel

- egy nagyon nagy belső szűrő

- vízmelegítő

- akvárium világítás

Nemtudom ez mennyire éri meg! Nagyon boldog lennék, ha ezt olcsóbban is meg lehetne oldani!



2018. júl. 26. 21:02
 1/9 anonim ***** válasza:

Használt akvárium szóba jöhet? Ha igen, akkor nézelődj facebookon, meg egyéb helyeken.

De 40ezer nagyon jónak tűnik egy teljes szettért.

2018. júl. 26. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:

Mi úgy oldottuk meg ezt régen, hogy megépítettük a saját akváriumunkat. Üveget vágattunk méretre és FBS-el összeragasztottuk szépen és így 20.000 forintból meg is volt az akvárium(250 literes, szóval nektek nyilván jelentősen olcsóbb lenne).

Nálunk az akvárium világítás is házi készítésű volt egy fa kerettel és neoncsővel.

Ha van lehetőségetek elkészíteni a sajátotokat, szerintem a feléből is kijöhettek, de azért nyilván utána kell rendesen járni az áraknak :)

2018. júl. 26. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

80 literes panoráma:12.000

hőmérő : 600

fútő : 2.500

szűrő : 5.000

világítás : 5.400

piacon 3x20w led/

--------------------------------

25.000

ennyiből kijön

2018. júl. 26. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szettet sose vegyél, mert a technikai része gyatra, és később csak szívni fogsz vele. Rossz lesz a szűrés és a világítás, úgyhogy újat kell vegyél, máris 70ezerbe lesz az egész költsége, persze ha normálisan akarod csinálni.



Vegyél külön üveget, egy powerheadet amire egy nagy szivacsot raksz, fűtőt és világítást. Az utóbbi a legdrágább szerintem, de ha nem akarsz fényigényes növényeket beérheted egy kisebb teljesítményűvel.

2018. júl. 26. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Skid05 ***** válasza:

A 40 max akkor érné meg, ha ebben az árban egy igen jó világítás is benne foglaltatna, ami szett lévén kizárt. Még akkor sem éri meg ennyiért, ha van villanybarkács a famíliában, aki ki tudná pofozni, mert az sem filléres. A szűrő ismérveit sem ártana kideríteni.

Armatúrát nyugodtan lehet venni kéz alól féláron vagy annyiért se, mondjuk a szűrőt már megfontolnám (ez a két tétel a húzós), üveget én nem vennék használtan, de 25ből, ha szembe jön egy jó ajánlat, ki lehet hozni az egészet.

2018. júl. 27. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem lesz jó sajnos. És is így indultam, hogy egy kész szettet vásároltam, de nemmjött be. Sokkal jobb az, ha veszel az aki mellé egy külső szűrőn. Akkor kristály tiszta lesz a vize és csak ritkán kell takarítani.
2018. júl. 27. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Annyit tudok a szettel kapcsolatban, hogy Juwel bioflow one szűrő jár hozzá!
2018. júl. 28. 14:53
 8/9 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogyha mindent külön veszek meg, drágábban jövök ki!

Merthogy: Az akvárium: 12.000Ft, tető nélkül!

A nagyon jó belső szűrő 10.000Ft

A lámpa: passz, de minimúm 15 wattos kéne kb. 13.000 lehet

És akkor még nem vettem meg a dekorációt!

2018. júl. 28. 17:10
 9/9 A kérdező kommentje:
Vaaaagy! Erről mit gondoltok? [link]
2018. júl. 28. 17:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!