Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan etessem a halaimat?

Hogyan etessem a halaimat?

Figyelt kérdés
Most lesznek majd halaim,és egy komplett heti étrend kellene nekik. Nagyon sokat olvastam már, és szerintem az én elképzeléseim is jók. De biztos, ami biztos. :) Halak: neonhal(10),törpe gurámi (2),kobold gurámi (2),algaevo harcsa (1),dalmata molly (6),guppi (6).:)

2018. júl. 28. 12:22
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Vörös neon :)
2018. júl. 28. 12:46
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Mekkora akváriumod van? Csak úgy zárójelben.
2018. júl. 28. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Ez elég sok és nagy helyigényű hal. Mekkora az akvárium?


Egyébként a legjobb a fagyasztott és élő eleség, a hét hat napján, a hetedik lehet koplalónap.

2018. júl. 28. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
160l :)
2018. júl. 28. 13:53
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk hétfő-kedd fagyi, szerde vegyes száraz, csüt-péntek fagyi, szombat a vízcserés, takarítós nap ilyenkor böjt. Vasárnap féladag.
2018. júl. 28. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Köszi! És az én akvimba, hogyan legyen a vízcsere? Hetente? Ugye 160 liter. És hány %? 20-30? Vagy hogyan? :) És nálad pontosan hogyan zajlik? Szűrőt tudom, hogy nem szabad kimosni.
2018. júl. 28. 21:50
 7/16 anonim ***** válasza:
Hetente mindenképp, inkább 30. De ez az összeállítás szerintem nem fog működni, mert a neon lágy és hűvösebb, a molly pedig kemény és melegebb vizet igényel. Én amondó vagyok hogy mivel a gurámik is a lágyat szeretik, ezért azt az egy mollyt ne rakd bele, és én a hat guppit is kihagynám, akik szintén a keményebb vizet kedvelik. Helyette lehetne több neonhal. De akkor tényleg figyelj a víz lágyságára, mert a törpegurámi nem húzza sokáig nem megfelelő lágyságú vízben, fél év alatt elpusztulhat sajnos.
2018. júl. 28. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Skid05 ***** válasza:
100%

Érdeklődnék, hogyan szeretnéd megoldani a víz lágyítását? 160 liter esetén ez már fájóan költséges lehet, attól függően, hogy milyen keménységű víz áll alapból rendelkezésedre.

A 6 felsorolt fajból kettő klasszikus kemény vizes elevenszülő, a maradék lágy ill. nagyon lágy. Ez 4:2 a lágy víz javára, tehát ebből gondolom, hogy inkább lágy vizes fajokat tartanál, de ehhez oda kell tenni magad a lágyítással. Milyen a csapvized?

2018. júl. 28. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Most veszek majd tesztet. Utána majd szereket a víz keménységére. :)
2018. júl. 28. 23:25
 10/16 Skid05 ***** válasza:
Sima neptun keménység tesztet vegyél, bőven megteszi a célra, pár százas tétel. A szerek alatt mit értesz? (csak hogy ne szórd a zsetont feleslegesen)
2018. júl. 28. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!