Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ebben a nagy melegben a halak...

Ebben a nagy melegben a halak víz hőmérséklete 30 fok körül van. Nem lesz bajuk? Vagy hogyan tudnám hűteni a vizet?

Figyelt kérdés
2018. júl. 31. 16:17
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha nem tévedek, a legolcsóbb megoldás a jégkocka.

De javitsatok ki ha tévedek, nem szeretnék állatkinzó lenni.

2018. júl. 31. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Bamboocha466 ***** válasza:

Milyen halakat tartasz?


Tegyél a fagyasztóba vízzel töltött palackokat, majd ezeket helyezd el az akváriumban. Így hütheted a vizet.


Illetve beszerezhető un. akvárium ventilátor.

2018. júl. 31. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nekem olyan halaim vannak, amelyek elméletben nem rajonganak a túl meleg vízért (sima neon, serpa lazacok).

Életüknek ez a negyedik nyara, és soha egy sem hullott el a túl meleg víztől.

Szerintem az a fontos, hogy még jobban oda kell a jó vízminőségre figyelni. Ilyen melegben én heti kétszer is csinálok részleges vízcserét, nem sokkal hidegebb vízzel, annyi, hogy a fürdőszobában áll a víz egy éjszakát, ahol kb. 4-5 fokkal van hidegebb, mint az akváriumban. Illetve feljebb állítom a szűrőnek a kifolyóját, hogy a vizet jobban mozgassa. Ha extrém meleg van, és 28 fok fölé megy a víz, akkor a világítást a nap legmelegebb időszakában manuálisan kikapcsolom, s csak reggel-este megy 2-3 órát.

Illetve 2 részből áll az üvegtető az akváriumon, a kisebbiket leveszem ilyenkor, ezzel kb. 10 centis rést képezve.

Nem vettem észre, hogy a halak szenvednének. Ugyanúgy esznek, úszkálnak, élénkek stb.

2018. júl. 31. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Salx Narval ***** válasza:
A legtöbb hal elviseli ha amúgy minden más feltétel adott értem alatta a kellő áramlást, szűrést, vízfrissítést, takarítást, arányos telepítést stb. Ilyenkor sokat segít egy kis nappali árnyékolás és éjszakai szellőztetés, kevesebb világítás, gyakoribb kis mértékű vízcserék, kevesebb kaja és alaposabb talajtakarítás, ha van ilyenkor érdemes kicsit bekapcsolni a légporlasztást is, vagy a víz fölé emelni az esőztetőket. Sokat segít egy ventilátor ami fodrozza a felszínt, vagy esetleg lefagyasztott vizespalackokkal is hűtheted ha kényesebb hidegvizi halaid vannak. Nálam is felkúszott 28-fokra de az én halaim szeretik a meleg vizet de azért csobogtatom az esőztetőt és a világítást is pár órára korlátoztam. Amennyire tudom hűtöm a szobát is több kevesebb sikerrel. Egyenlőre nekem több a problémám a meleggel, mint a halaknak.:D
2018. júl. 31. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
hát ha olyan halaid vannak akk van vizhuto cucc, ua mint a normalis huto, csak a hutoviz most az aksi vize, aszem a kulso szuro utan kell kotni a co2 elott,
2018. júl. 31. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
milyen halaid vannak?
2018. júl. 31. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az a gond a magas vízhőmérséklette, hogy kevesebb oldott oxigént tartalmaz mint egy hűvösebb, vagyis ha sok hal van az akváriumban akkor nagyobb az esélye hogy baj lesz.
2018. aug. 5. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!