Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Karolinai tündérhínár -...

Karolinai tündérhínár - Cabomba caroliniana, mennyi fény kell?

Figyelt kérdés

50literes aksi, (nano), és 3000lumenes vilagitas van(ledes, 6500kelvin),

de nemtudom h ez nem túl eros-e(engem nem zavar, de a lakokat?),

vietnámi kolibrik+kék garnélák(blue velvet) vannak benne,

ill a tündérhínár mikortol kezdi jol erezni magat(hany lumen/litertol)



2018. aug. 7. 18:06
 1/10 anonim ***** válasza:

A lakókat biztosan nem fogja zavarni afelől semmi kétség.

Viszont a világítás a teljes akváriumot éri vagy csak egy részét? Középre van illesztve?

Ha lehet játszani vele akkor célszerű kitolni az akvárium elejére a világítást és a hátsó oldalon meghagyni a növényeknek a helyet ahol nem éri közvetlen fény annyira erősen őket.

2018. aug. 7. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
középre, de ha eros lenne akk leszedem 75%-ra, vagyis szerinted sok a fény?
2018. aug. 7. 20:12
 3/10 Skid05 ***** válasza:

60 lm/l erős fény, gondolom ezek szerint ez a maximuma, viszont nyilván dimmelve használod az élettartama végett. A fényerő megvan, lényegében bármely növényfajhoz, a ledeknél az összetétel a nehezebb ügy, kevés bennük a piros (alacsony energiájú) spektrum, ami jól jönne a klorofillnak. Milyen led? szalag, refi?

High-tech fény, ehhez erős (de következetes) tápozás és szénforrás folyamatos biztosítása szükséges, nem írtad, hogy van-é. Hiába az erős fényed, ez más szükséges feltételeket is determinál. Hogy van a többi növény? Mikor indult az aki? Alga nincs? Lágy víz?

A kolibrik szerintem nem repesnek a fényágyútól, némi vízen úszó bizonyosan kéne, legalább a felszín egy részén. A dél-kelet ázsiai esőerdők folyói sem a transzparens mivoltukról híresek a temérdek bomló anyag mellett, lásd Mekong. Persze a viselkedésüket te látod.

2018. aug. 7. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

co2, van az aksiban, tápozást boltban megkérdeztem és aztmondták h co2 mellet fölös, ha tévedek ird és veszek bármit csak legyen gyönyörű :) (tenyleg barmit)


a led: [link]


lehet h keves a piros, mégse ilyen: [link]

mert ennél biztos h jobb, ha a szalagomnak a 4000ezres társa lenyomja a juwelt, akk a 6500-is gondolom(ezert nem juwelt vettem, és a helialuy meg rablás), de am attol fugetlenul sok a kék :) alga eddig nincsen(de a bomlástermék amitol lehetne is nagyon minimális), aksi már 2-3honapja megy lakokat hetfon kapta, 08.06.-án, a viz 7nk-s a kolibrik miatt (nemtudom h jo e nekik, de diszhalon 2-8nk-t irnak)

és akk szerinted uszo noveny is kene? regen volt olyanom mint sok lohere, és fel cm-tol 3ig mentek :) , nevet nemtudom de mar sokszor lattam sok helyen(és sajna kihalt ugy 2 éve)

2018. aug. 8. 09:00
 5/10 A kérdező kommentje:
és a halak, hát h zavarja-e oket, ua viselkednek mint ah kene nekik, eddig furcsa dolgokat nem lattam, uszkalnak sokat, (eros az aramlas, diszhal.info szerint olyan folyoban elnek)
2018. aug. 8. 13:18
 6/10 Skid05 ***** válasza:

A CO2-vel csak a legfontosabb elemek egyikét teszed extra (avagy természetellenes) mértékben elérhetővé, de ettől önmagában nem fog nőni a növényzet. Vannak olyan lassú fejlődésű fajok (néhány moha, gömbalga, anubias) melyek normál fény mellett nem igényelnek kiegészítő tápozást, a te fényed viszont messze nem ilyen, gondolj csak bele, rengeteg kémiai energia szabadul rá a vízre nap mint nap, ez gyors fejlődést tenne lehetővé, de ha a növénynek nincs miből felépíteni magát (nitrát, foszfát, vas etc)…


Ilyenkor szokott képbe jönni az alga, nálad az említett kevés bomlástermék és a gáz nekik is gátat szabtak. Eddig, merthogy már hal is van, ahol hal van ott trágya is lesz, ezen a fényen pedig tényleg nem kell sok és algabumm lehet, még co2 mellett is.


Összegezve mikro és makrotáp is kéne, az Aqualine sokaknál bevált hazai termék, a lágy víz jól fog jönni ehhez is. Az adagolás növénytömeg függő, eddig más növényről nem írtál.

Én némi L laevigatumot betennék a medencébe, sok helyen ingyen szabadulnak tőle, a halak nagy részét nyugtatja az úszó növényzet.

Árban lenyomni a juwelt? Azt nem nehéz. De azért van konkurencia…

[link]

2018. aug. 8. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

szoval ha veszek meg ilyet: [link]


és tápokat akk elvileg minden oke :D koszi,

am osszes novenyem: egy kb 20cm-s anubias(nemtudom a varianst, de egy hoszu to(vizszintes, sok levellel +zold hoszu gyokerekkel),

tunderhinar elég sok,

kislevelu vizikehely(nem vagyok benne biztos, mert elég lilás, de a legtobb tő még kb 3-8cm-s kb, baleset volt..(csigasan hoztam a boltbol, és szetszedtem és az egyik felébol csak a kicsik elték tul) oszesen 15-20cm2-t fednek be,

Bacopa monnieri, Bacopa crenata beloluk rengeteg van(ebben sem vagyok biztos mert ha hetente 10cm-t nem is de 5cm-t nonek


és 3 gombalga ami ua gomb alaku... és nem no :) , szép zoldek (egy kivetelevel nemtom h ez igy kene legyen de nem forgattam az egyiket 1 honapig es az a resze sarga volt, már majdnem zold


köszi a rámfordított időt :D

2018. aug. 9. 17:54
 8/10 A kérdező kommentje:

bocsi a link nem jo gyakorikerdeseket eleg benan csinaltak meg...


[link]

↑elso fele és ctr+v -zd moge ezt:↓ (a nyilak alt+numpad 4, 5 el keszultek)

)/4761

2018. aug. 9. 17:58
 9/10 Skid05 ***** válasza:
Az úszó növényre egy példa volt, van jó pár belőlük, javítják a víz paramétereit, árnyékolnak… A táp is egy példa volt, a legtöbb gyártónak vannak mikro- és makrotáp párjai, ehhez a fényhez töményebb táp passzol: Aqualine, Greenaqua, Tropica, Dennerle etc.
2018. aug. 10. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
köszi :)
2018. aug. 10. 08:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!