Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Legeslegkésőbb mikor szinesedn...

Bamboocha466 kérdése:

Legeslegkésőbb mikor szinesednek ki az endler guppik?

Figyelt kérdés

30-35 ivadekhal közül mindössze egy színes, de ez már 3 naposan szineskes volt.

Nagyjából a felüknel látható egyértelműen, hogy nöstenyek (sötét folt a hasuk alatt).

Lehetséges, hogy szinte csak nöstenyek születtek. Sokat olvastam arról, hogy a nem hömerseklet-függö, de sokan azt írták, hogy ezek nem krokodilok, hogy a környezeti hőmérséklet befolyásolja a születendö halak nemét.



2018. aug. 7. 19:48
 1/10 anonim ***** válasza:
Nálam van ilyen más elevenen szülőknél hogy csak egy neműek születnek szinte. Viszont ha elég nagyok nagyban befolyásolják a tartási körülmények a színesedésüket is. Hány literben vannak ilyen sokan?
2018. aug. 7. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Összesen 3 akváriumban vannak elszórva.

Nyolc (ők már több mint 2 hónaposan) egy 200 vagy 250 literes akváriumban van (nem én tartom öket, és csak minden második nap kapnak eledelt).


Kb 15-20 egy 30 literes nano van (ezek a legfiatalabbak 2-3-4hetesek) - itt egy pár napig sajnos nitrit mérgezés állt fenntartva, de nem vettem észre, hogy lassabban nönenek.


A többiek egy 120 literes vegyes akváriumban vannak, megfelelö körülmények között.

2018. aug. 7. 23:08
 3/10 A kérdező kommentje:
Es 4 anyától születtek, kb 7-8 adagban.
2018. aug. 7. 23:09
 4/10 Salx Narval ***** válasza:
A 3-4 heteseknek már színesedniük kellene de még 1-2 hét belefér. Remélem az ivadékokat nem 2 naponta etetitek, nekik a napi 2 etetés is kevés. A 30-literes akvárium ennyi 2-3-4 hetes ivadéknak már szűkös és napi szinten kis mértékű vízcseréket kellene csinálni akkor is ha max csak 1-2 hetesek, az ettől idősebbeknek már nagyobb hely kellene. Amikor már jól láthatóak a nemi jellegek de max 1 hónapos kortól külön kellene tartani a nemeket, hogy a szebbeket szaporíthasd, mármint ha ez a cél.
2018. aug. 8. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

És mekkora esély van arra, hogy csak nöstenyeim vannak? A nemüket valoban befolyásolja a víz hőmérséklete?


A legidősebb -2 hónapos ivadekok- már nem nálam élnek, és nem tudok a taplalasukba beleszólni. Ők valóban csak heti 3-4 alkalommal kapnak ételt. Itt sajnos "más iskola" szerint tartják a halakat. (A boltban teljesen hülyének néztek engem, amiért a csapvizet hagyom állni, mielőtt az akváriumba töltenem.)


A kis akváriumban hetente kétszer cserélek 25-30% ot (ámbár a no2 és a no3 is nullan áll). Amint 100%osan megbizonyosodok róla hogy valamelyik példány nőstény, átkerül a nagy akváriumban, onnen pedig elajandekozasra kerülnek majd. Hétfőnként tartok nem-ellenörzest.


Csak magamnak szeretnék 7-8 hímet szaporítani (egyrészt szórakozásból, hisz még sosem tenyesztettem halat, másrészt itt annyira drágák a díszhalak, hogy nem volt szívem kifizetni 7 kitudja mennyi idős mini-halert 25000 forintot..).

Most várok a további szaporítással, amíg az összes nálam született nőstényt el nem viszik. Utána újra próbálkozók. De nem tudom, mit tehetnek azért, hogy pár hím is szülessen. Nagyon megoszlanak az ezzel kapcsolatos tapasztalatok. Ezért is gondoltam, hogy hátha itt valakinek van ezzel kapcsolatban tanácsa.

2018. aug. 8. 13:41
 6/10 Salx Narval ***** válasza:
Sohasem figyeltem meg, hogy milyen hatással van a nemek arányára a víz hőmérséklete, nálam kb fele-fele arányban voltak, legalábbis olyan nem volt ,hogy túlnyomó többségben nőstény, vagy hím születik. Régi szakkönyvek azt tartják, hogy hidegebb vízben a hímek, míg meleg vízben a nőstények lesznek többségben, én ezt nem tudom cáfolni és megerősíteni sem de talán ezt látszik alátámasztani a mostani meleg időjárás és a te eseted.
2018. aug. 8. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Hát rendben, köszönöm.


Az első adagok mondjuk viszonylag hidegben fogantak és születtek, ekkor éjszakánként 23fokra is esett a víz hőmérséklete, és a nappali sem haladta meg a 25,5fokot.


De majd legközelebb megpróbálom stabil 24°c-n tartani a vizet. (:

2018. aug. 8. 21:31
 8/10 Salx Narval ***** válasza:
Ha van alapja ennek a dolognak akkor feltételezem, hogy hosszabb ideig kell hidegebb ill melegebb vízben tartani.
2018. aug. 9. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 ciaranita válasza:

Szia. Telen sajna nalunk nincs melegebb mint 20 fok. Az akvariumba is max 23 fok jott ossze. 2 nostenybol es egy himbol 2 honap alatt lett 60 guppy. Abbol kb 50 volt him. Az amelyik olyan hamar kiszinesedett ugy hivnam alfa mindenkepp vigyazz ra. A nyari idoszakban 27 28 fokos az aquarium, 2 honap alatt 5 guppy szuletett es mind nosteny. Hahah. Szoval az en aquariumomban alatamszthato ez az elmelet. Plusz hozzatennem hogy huvosebb viz tobb baby guppyval is lep meg.

Van endlerem is. 2 honap volt nalam mire kiderult hogy him es elojottek a szineik.

Sok sikert

2018. aug. 13. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy megosztottad tapasztalataidat!


Az "alfámra" mindenképpen figyelek. Mondjuk már csak egy maximum két alkalommal hagyom öket szaporodni (télen).

2018. aug. 14. 00:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!