Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hasvízkóros az egyik halam!...

Hasvízkóros az egyik halam! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

2018. aug. 22. 15:37
 1/6 A kérdező kommentje:
Sőt, 2 is
2018. aug. 22. 15:39
 2/6 anonim válasza:

Patikában lehet kapni keserűsót, valahol olvastam, hogy beválhat hasvízkór ellen, akvárium vízébe adagolva.


De, azért keress rá angolul epsom salt=keserűsó.

2018. aug. 22. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nehogy belerakd a keserűsót.

Ez a betegség a rossz tartási körülmények miatt alakul ki. Tudni kéne az akvárium paramétereit. Hány literes? Hány és milyen hal van benne? Milyen időközönként zajlik a részleges vízcsere? Van új lakó?

2018. aug. 22. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Tudom az okát! Az akváriumot 120 literesen vettem 7 rózsásmárnával, 4db. karcsú vörös díszmárnávwl, és 2 foltos páncélosharcsával!

2 karcsú díszmárna lett hasvízkóros, mert az akváriumot a halakkal együtt kellett elhozni, ezért csak csapvízzel tudtam feltölteni az akváriumot, ami kb. 1 hete van meg! Holnap lesz a részleges vízcsere! Új hal nincs!

2018. aug. 22. 17:51
 5/6 Salx Narval ***** válasza:
Én ajánlottam a keserűsót a minap valakinek, de csak a gyógyszeres kezelés mellé kiegészítőként és nem a hasvízkór kezelésére csak a tünetek enyhítésére. Gátolja a víz bejutását a sejtekbe.
2018. aug. 22. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Skid05 ***** válasza:

https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__halak-akvarisztika__..

Nem egész két nappal ezelőtt a „többi hallal” még nem volt semmi gond, pedig a kór jelei a viselkedésben már a puffadás előtt kiütköznek. Akkor nem válaszoltál a szűrővel kapcsolatos kérdésre, pedig kardinális lett volna. Sőt, gyanítom összefügg a hasvízkórral. Előkészítőt adtál a csapvízhez mielőtt halak bekerültek (legalább a klórt kizárhatnánk, mint forrást)? Karanténba kéne átpakolni és ott gyógyszerezni (pl sera bactopur), de ha a körülmények okozzák (és mivel kettő egyszerre így sanszos), könnyen lehet ez nem vagy időlegesen fog csak segíteni.

2018. aug. 22. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!