Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Van egy kb. 50l-es akváriumunk...

Van egy kb. 50l-es akváriumunk, 7 hal volt benne és tegnap meg ma elpusztult 1-1 aranyhal. Mitől lehet?

Figyelt kérdés
Próbálom tisztán tartani (szerintem tiszta), lemezes haltápot kapnak. Ami maradt 2 szifo, 2 molly, 1 algaevő. Van még benne kb4 csiga, meg 8-10 nagyon pici csiga. Lecseréljem az egész vizet? Azt olvastam, hogy nem szabad, így eddig még csak részleges vízcseréket csináltam, ajzattisztítóval meg az aljáról a koszt kiszívtuk, kb 4 hónapja van meg. Most úgy látom lent vannak az alján a halak és alig úszkálnak. Plussz még mintha a molli pikkelyein fehér pöttyöket látnék, de a többin semmi.Mit csináljak? Holnap megyek a halas boltba mit vegyek? Ja és van benne levegőztetö, víztisztító amit hetente takarítok, és a víz 20 fokos.
2007. dec. 2. 14:01
 1/4 anonim ***** válasza:
81%
parazitások szerintem.Nem szoktál vizcserénél kétféle cseppentőt cseppenteni????az egyik kék,a másik zöld,az egyik azthiszem klórizé,a másik betegségekre van. amugy nem 24foknak kellene lennie?de az nem lehet baj. miért ne lehetne teljes vízcserét??? amugy meg hogy rakhattál aranyhalat másokkal,azok nak hidegebb víz kell(az arnyhalnak). Hát,szerintem meg fognak halni a halaid. azért beszélj a kisállatkerskedéses figurával. Sok sikert!!
2007. dec. 2. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A víztisztitót ne pucold hetente! A benne lévő baktériumok végzik a biológiai szűrést! Max havonta egyszer pucold langyos vízzel.

Ha csak lemezes tápot adsz, az savassá teszi a vizet.

Vannak nagyon jó szárított eledelek.

A víz hideg, jobb ha 24 fok körül van.

Lassan egy éve működik nekem ez az akváriumom, és még sosem kellet teljes vízcserét csinálnom!!! Semmilyen cseppet nem rakok a vízbe!!! A mollykon nekem is vannak fehér foltok,de ezek természetesek. Ha mostanában nem vettél halat nem lehet komoly a probléma. A darakórnak vannak ilyen tünetei, de az a streszes és frissen vásárolt halakon szokott előjönni. Mindig jól gondold meg hol veszel halat!!! További sok sikert az akváriumhoz......

2007. dec. 4. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Az antiklór színtelen! A malachitzöld fertőtlenítő! De van sera-s vagy tetrás vízelőkészítő is! Ezek már drágábbak! Nekem egy aranyhalam halt meg hasvízkórban! Igaz, hogy az aranyhalinak hideg víz kell! ne legyen 24 foknál melegebb! Ezekkel a halakkal nehéz együtt tartani! A molly és xifó szereti a 26-28 fokos vizet! Nekünk az aranyhalak kikerültek a kerti tóba ahol most aztán elég hideg van, mivel bevan fagyva a teteje! Nyár óta ott vannak és nincs semmi bajuk! Legközelebb ha halat veszel mond el az eladónak, hogy otthon milyen halaid vannak és kérdezd meg hogy milyet vehetsz hozzá!
2007. dec. 5. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
100%
Lehet hogy én értettem félre valamit, de ha aranyhal, akkor az Hidegvízi édesvízi hal, a molly meg szifó pedig Trópusi édesvízi hal. Nem tudom hány fokos a víz, de aranyhalnak max. 22, mollynak min. 24 fok kell.
2008. aug. 20. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!