Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » SOS Mi ez a halam fején?...

SOS Mi ez a halam fején? Fehér valami. (Kép lent! ) segitseg

Figyelt kérdés

Röviden, kaptam egy aranyhalat, van neki szürö, tiszta az akvárium. Viszont 20 literes!! Tudom hogy nagyon kicsi, már van is hely ahova vinnem el, kerti tóba ismerősökhöz. De felek, hogy nem huzná addig, meg most ez a fejen, megfertőzheti a többi halat? Mit tegyek hogy lemenjen neki? El vagyok keseredve nagyon!:(((((

Kitüremkedik egy kicsit, kivagtam a kepen, hogy jobban latszodjon.

[link]

[link]


2018. aug. 26. 18:37
 1/7 A kérdező kommentje:
Elnézést a helyesírásért, csak gyorsan írtam és a telefon mindent kijavít. És a képminőségért is!
2018. aug. 26. 18:38
 2/7 Skid05 ***** válasza:

A linken nézz körül esetleg hasonlít valamire, a képek nem túl jók, nekem egy induló gombás fertőzésre hajaz leginkább. Egyedül van 20 literben?

[link]

2018. aug. 26. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Díszhalüzletben mutasd meg a képet, vagy állatorvosnak mutasd meg.
2018. aug. 26. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ugye nem egyedül van? :o
2018. aug. 26. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm. Én mit tehetnék? Fertőzhet más halakat? Egyedül van természetesen.
2018. aug. 26. 19:01
 6/7 anonim ***** válasza:

20 literben legyen is egyedül!


Gombás fertőzés, nem nagy ügy, metilénkékes fürdető + jó vízminőség megoldja.


Viszont amint meggyógyul, vigyed ismerősödhöz, különben előáll a következő csiki-csuki szituáció:

* 20 literben képtelenség neki normális vízminőséget azaz egészséges életteret biztosítani, sokáig ott nem fog túlélni.

* Viszont ha nem kezditek meg a kiszoktatását minél hamarabb, nem fogja túlélni a telet a tóban.

2018. aug. 26. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítőkész valaszokat! Holnap első dolgom lesz halasboltba menni!
2018. aug. 26. 23:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!