Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Segítség! Gh/kh ammonia...

Segítség! Gh/kh ammonia -valami nem stimmel. Extra magas gh ellen mit lehet tenni? Miért lett ennyire magas.

Figyelt kérdés

Van egy api gh/kh folyadékos tesztem.

Csepegtetős. 3 csepp 53 ppm, 6 107ppm, 10 179 ppm , 12 214 ppm.

Kh-ból 6 csepp kellett. Gh- ból 30+-4.

Szűrt vizet használok(1-2csepp gh-kh) amihez 1.5 liter csapvizet szoktam adni.

Van benn egy jópár apró tornyos csiga meg 3 nyúlcsiga.Eddig jó volt.

Ammonia magasabb mint aminek kellene lennie. A halakra gyors kopoltyú mozgás jellemző.Házilag raktam bele co2-t(élesztős, 8 liter űrtartam) a levegőztetést visszavettem kb 2 hete, sok növény van benne, ritkítani kell (apogeton ) töbségében. Halak 5 csíkos harcs 3-4 cm, 5-6 guppi plusz pár kicsi. 2 algaevő, csigák, 1 fekete tetra 120l.

Vízcsere lesz ímmár másodszórra 12l/ csere.

A teszteket csere után csináltam.

Nyaralás előtt is volt benne hosszú alga de nem túl sok most nyaralás után sokkal több van.

Tavi etetőkockát dobtam be nekik nyaralás előtt.


Kössz a válaszokat !



2018. szept. 1. 12:58
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Vettem egy doboz api 5az 1-ben tesztcsíkot(szín összehasonlítós).

No3 20 mgl

No2 0

Ph 6.5 -7 kb6.75

Kh 120 mg/l

Gh 180 a max szerintem azon túl van..

Ammonia 0.10mg/l körül lehet(színes).


A csepegtetős tesztnél egy csepp kb 18 mg/l szóval a csepegtetős teszt szerint kh :6x18 108, gh:30x18 540mg/l.


Co2 kb 10. Körüli.

A levegőztetés a halaknak a légszomját megszüntette, de így is gyorsabb kopoltyú mozgás jellemző.

A fonalas alga nő az üvegen.

A gh-t vízcserével lejjebb viszem, lassanként.

Nyáron úgyanúgy 12 litert cseréltem, de szerintem kevesebb vizet szívtam le.


Csinálok egy o2-t is ha megszerzem az utmutatót.

2018. szept. 4. 14:11
 12/16 A kérdező kommentje:

Tetra o2 útmutató:

[link]


(Tölds meg az üveget 15 ml vízzel. Egyes üvegből tegyél bele 5 cseppet, aztán a kettesből, gyorsan zárd rá a kupakot és fordítsd fejjel lefele aztán vissza, ezután várj 30 másodpercet tegyél a 3-as üvegből 5 cseppet, olvasd le.)


O2: 5mg/l

2018. szept. 4. 15:24
 13/16 anonim ***** válasza:
Rákerestem a neten az api 5 az 1.ben teszterre. Tehát a mért ppm értéket osztani kell 18-al és megkapjuk a német dgh.fokot. A viz kb. 6-os kh keménység és 30-as gh (kb.duppla gh) keménységű. Ha a ph megközeliti a 7-est akkor nem sav hanem só került a vízbe pl. oldodó szikla, leoldott vagy leszakadt nagy mennyiségú vízkő, gyors párolgás tető hiánya vagy hűtóventillátor miatt. A fonalas alga imádja a keményvizet, kertitóban eső után pár napig teljesen elsápad.
2018. szept. 4. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 Skid05 ***** válasza:

A keménység értékeknél feltételezem CaO-ban van megadva a mg/l, így konvertálható nk-ra (1 nk = 10 mg/l CaO), ez alapján mondhatjuk, hogy a 2 teszt kh értéke kb egyezik, viszont a pH-ra nem tudok reális magyarázattal szolgálni, ilyen kH mellett még inkább irreális.

Ami a nitrogén vegyületeket illeti: az no3 még belefér, az ammónia sok, adott halaknak már ez is fatális dózis, míg másoknál légszomjat okoz, a gyorsabb kopoltyúmozgást okozhatja. A fonalas alga a gázmegvonástól is nekilódulhatott.

A GH lehet ilyen magas is amennyiben az állandó keménység sói dominálnak a (csere)vízben (is), a kh 12 GH 30 már hihetőbb, erre kéne egy kontrollmérés.

Amit még mindig nem tudunk: a cserevíz összetétele, GH, kH, akár pH értéke. De akármilyen is, ha az ammónia tényleg ilyen magas akkor cserékkel kéne redukálni folyamatosan.

2018. szept. 4. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

A következő van....

Lepadlóztam....

Le akartam cserélni 12 litert, gondoltam nézek egy ammonia szintet...

Sima csap víz kb .0.3 talán még több, osmosis -os 0.25..

Szóval dupla annyi benne az ammonia mint az akváriumi vízbe.

Kb 0.1 van az akváriumba(mg/l).


A vízszolgáltató oldalán 0.5 mg/l a standard, eddig mindig nulla volt.


Régebben ásványvizet öntöttem bele, szerintem visszaállok rá.



Amúgy valami ilyen szűrőm van, ammoniát nem kellene h kiszedje?


[link]


Visszaemlékezve volt már 0.2-es ammonia szint, de ennyire még akkorsem volt jellemző a gyors kopoltyú mozgás.

Esetleg valami egyébb ötlet?

A válaszokat előre is köszönöm.

2018. szept. 5. 00:30
 16/16 Skid05 ***** válasza:

Idehaza 0,5 az NH3-ra vonatkozó határérték, igaz még mindig vannak települések ahol ezt az értéket nem sikerül tartani. De a legtöbb városban pl század ppm a nagyságrend.

Sem a csapvízzel, sem az RO vízzel nem fog csökkenni a koncentráció, az ásványvíz meg igen drága (kb 10szeres az ozmóhoz képest) mulatság. A jelek szerint az RO berendezésed aktív szén szűrője is alig szed ki belőle vmit, pedig ki kéne neki. mióta és mennyit ment (liter/hét) ? kb éven belül cserélni kéne a kémiai előszűrő tubust, telítődhetett.

2018. szept. 5. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!