Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi lehet szegény törpegurámim...

Mi lehet szegény törpegurámim baja?

Figyelt kérdés
A törpe gurámimon hetekkel ezelott szajpeneszt diagnosztizaltam. Kezeltem ennek megfeleloen vettem neki pluszba multivitamint es a kinoves szepen kezd visszahuzodni. Igen am de sajnos az utobbi par napban folyton a felszinen van es latom hogy kuszkod es kapar a levegoert. Nem tudom hogy mit is tudnek tenni ellene. Mikozben a tobbi halam vigan szeli a habokat

2018. szept. 3. 19:09
 1/4 anonim ***** válasza:
Sajnos meg fog dögleni
2018. szept. 3. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ennyi alapján sok baja lehet. A szájpenész se ok nélkül alakul ki.

Hány literben van? Milyen és mennyi hal van mellette? Mennyi a részleges vízcserék mértéke és aránya?

2018. szept. 3. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Salx Narval ***** válasza:
Ez a fertőzés sajnos nem csak a látható testrészeken alakul ki hanem a belső szerveket is megtámadhatja. Könnyen összetéveszthető a száj környékén kialakuló halpenésszel ez utóbbit penészgomba (Saprolegnia ill Achyla gomba) míg a szájpenész (Columnaris bacik) okozzák ezért a kezelésük is más. A gombák ellen hatékonyak a festékek pl Malachit-Metilén kombo, míg a szájrothadásra( szájpenészre) pl a SERA Baktopur Direct. Érdemes több gondot fordítani a takarításra, szűrésre, a halnépességre, társításra és a heti részleges vízcserékre mert ezek a legtöbb betegség forrásai.
2018. szept. 4. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

" Mikozben a tobbi halam vigan szeli a habokat"


Reálisabb, hogy az ő immunrendszerük picivel erősebb, ezért még tünetmentesek.

És sokkal valószínűbb, hogy elég messze állnak a vigasságtól.

A kérdés, hogy a gurámi pusztulásával vajon beáll e egy olyan egyensúly, ami elegendő a többi halnak az életben maradáshoz.

2018. szept. 4. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!