Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Juwelvision180led komplett...

Juwelvision180led komplett szettem van növények vannak 20 Vneon,8pancelos,2anci. Még szeretnék néhány halat. Elég lesz a gyári szűrő a jövőben? Vagy kell majd egy külső is?

Figyelt kérdés

2018. szept. 4. 10:11
 1/6 anonim ***** válasza:
Valószínűleg nem lesz elég.
2018. szept. 4. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Milyen külső szűrővel egészítsem ki ?
2018. szept. 5. 07:19
 3/6 anonim ***** válasza:

Erre azért nehéz válaszolni, mert a külső szűrők rendszerint úgy vannak tervezve, hogy elsősorban biológiai szűrést végezzenek, az áramlásra nem sokat fordítanak, hiszen azt könnyen ki lehet egészíteni egy kis erős, gyors belső szűrővel, hogy az áramlásra, és a mechanikai szűrésre rásegítsen.


Az olyan külső szűrő, ami önmagában alaposan megforgatja az akvárium vizét, az ágyúval verébre kategória, mert azt nagyobb akváriumokhoz tervezik, feltételezve, hogy az áramlásra aki akar, az rásegít egy belsővel.


Na most a te helyzetedben azért nehéz ezt megválaszolni, mert egy roppant furcsa belső szűrőd van.

Viszonylag nagy a térfogata, alig kéne a biológiai szűrés részére rásegíteni.

Viszont óriási gyengesége, hogy valami pimaszul gyenge motor van benne, ha abba a szűrőbe alaposan beérik a szűrőanyag, az a belsőszűrő szinte alig valamit mozgatja a vizet.

Úgyhogy neked az áramlás is problémás lesz, azt meg külsővel normál szintre hozni, ami nagyjából ugyanígy van megtervezve, hiszen a biológiai szűrésnek nem kell olyan rettenetesen nagy áramlás... hát az kihívás.

Így elsőre... nem tudom. Nem tudom magam a helyedbe képzelni, mert alapból nem vettem volna szettet.


Ha nagyon mondani kéne valamit, hát talán az egy járható út lenne, ha néznél valami alap eheim-et, mert azoknak talán kicsit kevésbé esik vissza a névleges (gyári adat szerinti) vízforgatása, a szűrőanyag beérése után, mint valami noname kategóriában.


Olyan teljesítményűt, hogy minél jobban rá tudjon segíteni az áramlásra.

És olyan szűrőanyaggal töltenéd meg, ami minél kevésbé fojtja le az áramlást. Semmi sűrű szivacs, semmi perlonvatta...

2018. szept. 5. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Így lesz ez ahogy írtad , veszek egy eihem-et egy 600 l/h at. Kettő együtt ha nem lesz jó kisütöm magam paprikás lisztbe akváriumostol halastól. (Ha nem meg asszony süt ki)
2018. szept. 5. 18:46
 5/6 A kérdező kommentje:
Szettet azért vettem mert külföldön vagyok. Kevés nyelvtudás kevés ismeretség
2018. szept. 5. 18:47
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha gyenge lesz az áramlás, minden egyes rendszeres, részleges vízcserét , aljzatporszívózással egybekötve kell leszívni Mert meg fog ülni a mulm az aljzatban.

Tökéletesre porszívózni persze sose lehet, de ha minden egyes részleges vízcserénél mindent megteszel az ügy érdekében, akkor az elég hosszú távon elégségesen kordában tudja tartani az aljzatban rohadó dolgokat.

Ez amúgy olyan 2 hetente 30 %. Vagy heti 15-20% víz. Állott vízzel.

2018. szept. 5. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!