Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi történhetett az akváriumommal?

Mi történhetett az akváriumommal?

Figyelt kérdés

Tavaly télen indítottam az akváriumomat, az elején minden rendben volt vele, a halak, a növények szépen fejlődtek, szaporodtak, de a nyár alatt valami történt.

Először a csigák kezdtek el hullani, majd a halak.

A növények is egyre ramatyabbul néznek ki.

A halakon azt vettem észre, hogy az uszonyaik mintha elkezdtek volna rohadni vagy nem ia tudom, a farok úszójukon mintha bevágások lennének.

A nyáron elég nagy volt a pusztulás, de hála az égnek úgy néz ki hogy most már vége.

Természetesen kezdéskor megvártam a három hetet és minden héten vizet cserélek.

Az akvárium adatai:

120l, tetra ex 800 plus szűrő, jbl manado talaj

Élőlények: hólyagcsigák, kezdetben volt 3 gyöngygurámi, hat házmesterhal, kilenc ékfoltos razbóra és egy algaevő.

Ebből elpusztult kettő gyöngygurámi, kettő házmester és öt ékfoltos.

Közben született három házmester + hoztam három repülő rókát.

Elnézést ha kicsit hosszú lett.

Valakinek valami ötlet mi történhetett, mit csináltam rosszul?

Az értelmes válaszokat megköszönném.


2018. szept. 6. 13:13
 1/4 anonim ***** válasza:
A rendelkezésre álló kevés információ miatt (pl. víztérfogat, megvilágítás, hőmérséklet, etetés stb.) csak arra lehet következtetni, hogy a nagy meleg miatt következhetett be a pusztulás (oxigénhiány, algavirágzás ? stb.stb), bár ennek ellentmondani látszik, hogy a gurámik légköri levegőt is képesek felvenni.
2018. szept. 6. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Skid05 ***** válasza:

Adja magát a kérdés: ebben a hőségben hosszabb távon mekkora volt a hőfok az akiban? Fodrozta a szűrő a felszínt? Tető van rajt? Kopoltyúmozgás?

Az úszórothadást gomba okozhatta, melegben nagyobb az esélye, persze mindenekelőtt kellenek neki a ramaty vízparaméterek is. Milyen töltet van a tetrában, milyen gyakran tisztítva? Az aljzat tiszta? Alga volt/van?

A növényeket a meleg (30 C+) szintén kicsinálhatja, a növényi rothadás meg a vizet vághatja haza. Most milyen a növényzet? Változtattál valamin mielőtt megállt a folyamat? Gyógyszer (metilén/malachit/parakill) a rothadás ellen?

2018. szept. 6. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Salx Narval ***** válasza:
Számomra a csigák pusztulása elég gyanús körülmény, ezek az ellenálló jól alkalmazkodó csigák csak valamilyen vegyszer hatására szoktak tömegesen elhullani. Ez felveti a kérdés, hogy használtál e valamilyen kemikáliát a csigapusztulás előtt? A csigák hullása és a növényzet szétesése már bőven elindíthat egy láncreakciót ami akár mérgezést és úszórothadást is okozhat és persze a meleg is nagyban közrejátszhatott. Nehéz ezt már így utólag kibogozni. Óvatos etetés, rendszeres talajtakarítás, heti 30% vízcsere, kielégítő szűrés, és kellően dús növényzet, ezeket próbáld betartani, megvalósítani. Egy akváriumban a növényi és állati eredetű bomlástermékek okozzák a legtöbb galibát ezért fontos a talajról és a vízből is az eltávolításuk, ez talajporszívózással, mechanikai és biológiai szűréssel valamint a részlege vízcserével oldható meg ill a növényzet ápolásával, dúsításával. Kár azon töprengeni, hogy mi lehetett a baj, innentől jobban figyelj a felsorolt dolgokra.
2018. szept. 7. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ezért érdemes minden aksit kicsövezni a füdőszobába és nem csak a nagyokat. A sűrű kismenyiségű rendszeres vízcsere a hirtelen növény vagy halpusztulás esélyét minimalizálja. A víztesztelő készletet is fel lehet rakni a legfelső polcra. Persze a behurcolt parazitáktól ez sem véd meg.
2018. szept. 7. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!