Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért feketedik be a guppiaim...

Miért feketedik be a guppiaim szeme? Mindig ilyen 4-5 percre befeketedik uttána meg ujra a régi. Elvileg védik a területük azt olvastam de nem hiszem hogy attól van. 50 literes az aki, motoros szűrő,8db guppi gím.

Figyelt kérdés
2018. szept. 11. 20:33
 1/2 Bamboocha466 ***** válasza:

Én ugyanezt a nőstényeknél szoktam tapasztalni.

Észrevételem szerint minél hamarabb fognak szülni, annál gyakrabban lesz fekete a szemük.

Lehet, hogy valamilyen hormon változás miatt..


Kicsit olyan japán anime-sen néznek ki.:D


Engem is érdekel, hogy pontosan miért törénik ez a szemükkel. Remélem, valaki add majd hasznosabb választ, mint az enyém.

2018. szept. 11. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Salx Narval ***** válasza:
A ha közeli dolgot akar megfigyelni egy hal akkor előretolja a szemlencséjét, ha távolabbra néz akkor hátrafelé mozdul el a lencse. Ettől tűnik változó méretűnek a szemlencséjük. Az erős és gyenge fényre is hasonlóképpen reagálnak, mivel a pupillájuk nem szűkül és tágul, hanem előre és hátra mozog a szemben. A vízfelszín közelében élő halaknál mint pl a guppi az apróbb szem a jellemző ezért talán szembetűnőbb az előre vagy hátra tolt szemlencse. Ne vegyétek tudományos magyarázatnak, régebben olvastam valahol és ennyi maradt meg bennem a dologról.
2018. szept. 12. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!