Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 3D-s hátterek készítéséhez mi...

3D-s hátterek készítéséhez mi a legjobb bevonat?

Figyelt kérdés
Mindenhol a flexibilis csemperagasztót ajánlották, erre mikor ma akartam venni az eladó megkérdezte, hogy mire kell, elmondtam és azt mondta, hogy akváriumba nem ajánlja mert szétesik, és a hungarocel is szét fog ázni ha vízbe teszem. Nem is adott csemperagasztót. Én és az ilyen hátteresek vagyunk hülyék vagy az eladó? És ha a csemperagasztó tényleg nem jó, mit kéne használni?

2018. szept. 25. 16:25
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Imádom az ilyen kérdéseket, amikor úgy kell kilogikázni, hogy mégis mi az istent akarsz, mert nem tudja leirni az illető, hogy akváriumot akar késziteni. 3d-s háttér, baz, 2 perc photoshoppal, de miért az állatokhoz rakta???
2018. szept. 25. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nem igazán értem a problémád :D Mi nem világos?

Ilyesmiról beszéltem: [link]

2018. szept. 25. 18:04
 3/7 Salx Narval ***** válasza:
A legjobb talán a műgyanta, persze nem mindegy, hogy milyen, mint ahogy a csemperagasztóból sem mindegyik jó. Flexibilis, vízálló és környezetbarát kell legyen. Amúgy képzeld el milyen lenne ha egy úszómedencéről leáznának a felragasztott csempék. A hungarocellel viszont én is találkoztam már használhatatlannal, úgy értem vizes közegben. Közel 10-éves a hungarocellből készült hátterem, csemperagasztóval és F.BS szilikonnal ragasztott, fém oxid porfestékkel színezett. Nos ennyi időt garantálni tudok, aztán majd meglátjuk mennyit bír még.
2018. szept. 25. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én értettem az első betűtől, csak nem tudok segíteni. Sokan csináltak, van róla a neten sok minden. Én műkövet raktam be, igaz meszes(ezt nem ajánlják), de nézem a vizet. Cserénél ioncserélt meg esővíz megy bele-semmi bajom.
2018. szept. 25. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A lépés álló polisztirol tökéletes (az nem fog elmálani)! Flexibilis (rugalmas) csempe ragasztó , környezetbarát ! Az eladó az eladó , nem mindig okos! Nyugodtan csináld ;) (burkoló vagyok és akváriumom is van ;)
2018. szept. 25. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

". Én és az ilyen hátteresek vagyunk hülyék vagy az eladó?"


Ne mondd, hogy nem bánok bőkezűen a bókokkal, hülyék vagytok mind a ketten! :D


Az eladó azért, mert egy jó csemperagasztó, teljes száradás után, nem esik szét. Jól bírja az a vizet, hosszú évekig.


A hátteresek meg azért hülyék, mert hiába bírja hosszú ideig, egy akváriumot se 2 hétre raksz össze.

Pláne ilyen melóba több száz literes akváriumnál szoktak belefogni, ez alatt irreálisan sok energia befektetés, kétes végeredményért. A nagy akváriumokat meg akár évtizedekre rakják össze, mert miért ne.


Szóval hiába bírja sok ideig a csemperagasztó, azért mégse folyamatos vízben ázásra van tervezve, idővel elkezdi megadni magát, morzsolódni, kiázik belőle sokminden, stb.


Ilyenkor már a halak is el kezdhetik csipegetni, és nekik se tesz jót.


Ezen kívül szinte biztos, hogy bealgásodik. Ez lehet egy természetes látvány is, de valaki csalódik emiatt.


A következő dolog, hogy ha ilyenbe fognál, akkor gondolom nem vagy kezdő, és nem kell magyaráznom, mennyire fontos a víztömeg, a térfogat, az ember azért csinál nagy akváriumot, hogy több lehetősége legyen, mármint tartható halak terén... egy ilyen cucc meg azért bőven szorít ki vizet.


A következő, a beragasztás.

Ha nem sikerül, szintén nem kell sokat magyarázni, miért sz-pás. Mögé megy a víz, berohad, szétázik, gusztustalan.


Ha sikerül fullosan beragasztani...

akkor mi van, ha elkezdi (mondjuk 10-en x év múlva) megadni magát?

Kiszedni azt a ragasztót nem tudod, úgyhogy kuka az egész akvárium.


Vagy akár a "szavatossági ideje" előtt meggondolod magad, rájössz, hogy tévedés volt ez a stílus, tök más irányba akarnál elmenni dizájnba, vagy nézed még 15 évig unottan ugyanazt a hátteret, vagy szintén, kuka az egész akvárium.


Én mondjuk semmiben nem szeretem ezeket a full beépített cuccokat, a lakásban se, szeretem ha bármi szétszedhető, javítható, szerelhető, bármelyik része cserélhető, stb.

2018. szept. 25. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Salx Narval ***** válasza:
Én amit megbántam az a festegetéssel eltöltött idő, tök jól nézett ki eleinte de idővel algásodni kezdett. Akkor rájöttem, hogy két lehetséges dolgot csinálhatok, vagy algairtót használok, vagy kemény kémiai szűrést, hát mit mondjak egyik megoldás sem tetszett. Egy természetes megoldás mellett döntöttem, befuttattam az egészet mohával és itt ott páfrányokat telepítettem a résekbe. Szóval az összhatás most jó és természetesnek is tűnik csak ép a sziklautánzat szerintem jól sikerült festéséből semmi nem látszik.:D Teljesen felesleges volt festegetni. Amennyi életteret elvesz a felnőtt halaktól, annyit ad is az ivadékoknak növendék halaknak, de természetesen az így lecsökkentett vízmennyiséggel számolni kell. Összességében én nem bántam meg.
2018. szept. 26. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!