Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 110 literes akváriumom van....

110 literes akváriumom van. Milyen díszhalakat érdemes vásárolni?

Figyelt kérdés
Én olyan halakat keresek, mint például a barátságos, nem eszi meg a másikat, el vannak együtt. Kb. 15-20 hal egyenlőre elég szerintem. Én arra gondoltam, hogy neonhalakat kéne, de belőlük legalább 6-8at kell venni, mert rajban úsznak.. Most egyenlőre eltelt a 3 hét a berendezkedés óta, de már szerintem most már jöhetnek a halak. Milyen halakat érdemes elsősorban betelepíteni?

2018. szept. 26. 15:37
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:

Köszi utolsó!

Az algaevő harcsák amúgy mivel táplálkoznak? Mit adjak nekik ha van?

2018. szept. 26. 18:14
 12/23 anonim ***** válasza:
A tigrislazac és a piranha nevében tiltakoznék a neonhal ragadozóvá nyilvánítása miatt! A ragadozóság feltétele az azonos vagy magasabb evolúcios fejlettségú organizmusok fogyasztása. A kacsa nem ragadozó a sólyom igen, mindkettő húst eszik. Ez persze csak nyelvészet nem befolyásolja a megértést.
2018. szept. 26. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

Szerintem a kacsa mindenevő. És a neonhal pl megeszi az újszülött guppikat, ami ugye hal lévén "azonos evolúciós fejlettségű organizmus" :)


Az algaevő meg növényevő lévén, az említett növényi táplálékokat. Nem kell pürésíteni, mehet egyben is, nagyobb darabokban, lesúlyozva egy kővel. Kiegészítésnek algatabletta.

De attól is függ, milyen algaevő, milyen idős...

Ezer féle van. Valamelyik csak algát eszik. Valamelyik mindenevő.

Valamelyik pl a sima anci, idősebb korára egyáltalán nem eszik algát. Megeszi a lehullott fagyasztottat, tápból a gyorsabban süllyedő chipseket.

2018. szept. 26. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

Ja, és akkor pl a denevér se ragadozó?

Vagy mondjuk a fecskék. Mert madarakat ugyan nem esznek, de azért napi pár száz rovart levadásznak.

2018. szept. 26. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
Azért találták ki a "rovarő" kategóriát, hogy a fecskét, denevért, vakondot, sünt be lehessen sorolni. Az ivadékavés nem igazol semmit, a patkány is csinálja ami ügye rágcsáló. Tóled inkább a vidrát vártam volna ellenpéldaként, azzal zavarba hozhattál volna de már késő ha ha ha!
2018. szept. 26. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
rovaro = rovarevő bocs!
2018. szept. 26. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

Ja, azt nem tudtam, hogy van külön olyan is, hogy rovarevő...


De amúgy véletlenül eszembe jutott még valami!

Mi van a vidrával?! :D

2018. szept. 26. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Ja, és a hód, meg a fóka?
2018. szept. 26. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Delfin, Orka?
2018. szept. 26. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

A hód rágcsáló, a fóka jó ha leopárd fóka. A delfin kisebb viziemlőst az orka meg bálnákat is eszik, a vidra meg kakuktojás.

Kicsit azért elbizonytalanodtam, megszabadulok a neonjaimtól nekem gyermekeim vannak:D

2018. szept. 26. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!