Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mekkora lessz az aranyhal?

Mekkora lessz az aranyhal?

Figyelt kérdés

2 és fél éve van nálunk, 3 cm-ről indult, most elérte a 11 cm-t. Meddig nővekszik még?

Most kapott egy új otthont, egy 112 literes akváriumban. Jelenleg egyedül van, de társat gondoltunk neki.

Mit tehetnék még mellé esetleg az aranyhalon kívül?

Majd két évig el volt 2 guppival és pár neonnal.


Valaki esetleg képek alapján meg tudná mondani melyik fajta aranyhal? Én nem tudtam beazonosítani :(


Képek linkje:

[link]



2018. szept. 30. 08:25
 1/4 anonim válasza:

Hát aranyhal mellé csak aranyhalat ajánlok. :D


Az aranyhal egyébként megeszi a másik díszhalak elől a kaját, és különben is: akár meg is EHETI a másikat.

Én szerintem váljatok meg az aranyhaltól, és vegyetek guppit/neon/molly fajtát. Azok a legbarátságosabbak. Ha neon halat akarsz venni, abból legalább 8 hal kell, mert rajban úsznak. Melléjük vehetsz 1 guppit (vagy ha párosítani akarod, őket, akkor fiú lányt. Egyneműeket nem ajánlok, mert össze veszhetnek). Mollyból is vehetsz egyet-kettőt.. Többet nem tennék bele.


Milyen szűrőd van? Ehhez elég nagy szűrő kell amúgy.

2018. szept. 30. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
2018. szept. 30. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
71%
Aranyhal 200, de inkább 300+ literbe való. Nagyon gyorsan nő, társítani semmivel bem ajánlatos. Csaj a fajtájával, mivel társas hal. Ez egy teleszkópszemű keverék, az eredeti fekete. Ez sima arannyal van keresztezve. Jó erős szűrés is kkell.
2018. szept. 30. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
200 liter a minimum a tartásuknál, és abba is kb kettő aranyhalat tarthatsz. Nem társítható igazán semmi mással, mert a hűvösebb vizet kedveli. Két év alatt kevés a 11 centi, csak azért nőtt ilyen keveset mert kicsi akváriumban volt rossz vízminőségben. Egyedül ideig-óráig elvan 112 literben, de megint újat kell majd venni ha meg akarjátok tartani, ha meg még aranyhalat venni mellé akkor pláne.
2018. szept. 30. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!