Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Fedett akváriumnál hogyan...

Fedett akváriumnál hogyan oldhatom meg a levegőztetést?

Figyelt kérdés
70L-es szettet kaptam a jobbik fajtából, de eddig nyitott akváriumom volt. Ott nagyon egyszerűen, felszínfodrozással oldottam meg. Légpumpán kívül van valamilyen megoldás? Pumpát nem szeretnék, mert szerintem nem illenek a buborékok az akváriumomba, hangos stb..

2018. okt. 8. 15:45
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Úgyse tudod légmentesen lezárni, a kábeleknek minimum kell kivezetés.

Ha gyári tető, akkor hátul vannak kivágások, az elég.

Ha üvegtető, akkor az akvárium szélére kell műanyag tartósín, abba beleszabni egy darab üveget, úgy, hogy az egyik sarkát (vagy akár mindkét hátsó sarkából egy kis sarkot) le kell vágatni. Szépen lecsiszolni, hogy ne legyen éles.

Ennyi elég, hogy átszellőzzön, de ne hűljön le nagyon a levegő. És ugyanúgy mehet a felszín fodrozás.

2018. okt. 8. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Biztos elég az a 2db 2cm-es lyuk a tetőn?
2018. okt. 8. 16:19
 3/5 Bamboocha466 ***** válasza:
100%

Igen, elég lesz.


Egyébként a vízbe nem csak a felszín fodrozodäsäbol kerül oxigén, hanem a növények is termelnek.

2018. okt. 8. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Ment a zöld!
2018. okt. 8. 19:12
 5/5 Salx Narval ***** válasza:
Ennél is elég ha a szűrőből kiáramló víz fodrozza a felszínt. Felesleges pluszban légpumpát használni de amint írták ez is megoldható. Nyáron viszont nem árt ventilátort is szerelni a tetőbe.
2018. okt. 8. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!