Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az aranyhalam haldoklik?

Az aranyhalam haldoklik?

Figyelt kérdés
Ma takaritottam ki az akváriumot, cseréltem vizet stb. Az aranyhalam mikor beleeresztettem még rendben volt. Később csak feküdt a kavicsokon, gyengének tünt, most meg fejjel lefelé lebeg a viz tetején és a száját nyitja csukja állandóan. Mit tegyek?

2018. okt. 21. 19:30
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Sajnos meghalt. 😢😢😓😔
2018. okt. 21. 21:14
 12/16 Bamboocha466 ***** válasza:
100%

Hát akkor érdemes lenne a "4 pici nem tudom milyen halnak" megfelelő körülményeket teremteni.


Esetleg tölts fel róluk képet, és akkor tudnunk tanácsod adni, hogy mit kell velük tenned.

2018. okt. 22. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

[link]


Már belőlük is ketten elmentek, nem tudom mi lehet a baj, a vízük is befehéredett, szörnyü haltartó vagyok, ha mind elpusztul hagyom is az aqvarisztikát. Nem kellet volna belekezdenem...

2018. okt. 22. 21:14
 14/16 Bamboocha466 ***** válasza:

Sajnos nem vagyok annyira a toppon és ezt a halfajt nem ismerem fel, de elég rossz állapotban van, mintha kezdödö uszonyrothadasa lenne.


Infozoriumoktol zavaros valószínűleg a vized.


Azt javaslom, hogy a maradék kettőt vidd vissza oda, ahol vetted. Nagyobb akváriumba, gyógyszeres kezelésre és mereganyag-mentes helyre van szükségük. Ha ezek a feltételek nem teljesülnek, akkor hamarosan ök is el fognak pusztulni.


Mindenki hibázik, de emberek lévén a hibáinkból tanulhatunk.


Sajnos elkövetted az összes hibát, amelyet kezdő akvaristak el szoktak követni. (Nem megfelelő halak az akvárium méretéhez, nem megfelelő talaj (homok), nem megfelelő díszek (kagylok), az elö növényzet hiánya, a nitrifikalo baktériumok kiirtása, helytelen vizcsere, az akvárium teljes tisztítása).

Egy kis tanulással szép akváriumod lehet, ahol a halak boldogok lesznek.

2018. okt. 22. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Sajnos mamár ne tudok velük mit kezdeni, akitől vettem már nem elérhető csak holnap, igy ezek a pusztulásra vannak itélve, mivel klórmentes vizem nincs igy nem tudom őket elszállásolni. De köszönök mindent. Ha életbenmaradnak jelzem. 😓
2018. okt. 22. 22:38
 16/16 anonim ***** válasza:

Fenét nem ismered fel :D Foltos páncélosharcsa ( Corydoras paleatus), csak le van kissé robbanva. Vissza kéne vinni, pont egy nagyobbacska, 7-8 centisre növő páncélosharcsát fogtál ki, 72 literben nekik sincs túl sok keresnivalójuk.


Ami még feltűnt, hogy vészesen túl vannak etetve. Nem szabadna ilyen nyugodtan ülnie a kaja mellett.


Én is csak azt tudom mondani, hogy kezd a nulláról, az [link] -t úgy olvasd végig, ahogy van. Sajnos a legtöbb kezdő hibát te is elkövetted, de ettől, második nekifutásra még lehet egy tök jó akváriumod.


Még egy dolog: a legtöbb boltban csak arra megy ki a játék, hogy lepasszolják az árut, tőlük nem érdemes tanácsot kérni. Ha itt, fórumokon vagy facebook csoportokban tájékozódsz, azzal sokkal jobban jársz, bennünket a halak egészsége érdekel ;)

2018. okt. 23. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!