Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Melyik T8-as fénycső lenne...

Melyik T8-as fénycső lenne szerintetek a legalkalmasabb?

Figyelt kérdés

T8-as 15W-os (437 mm) fénycsövet néznék az akváriumomba úgy, hogy a növényeknek is jó legyen.

[link]

[link]


Színhőmérséklet alapján az első megfelelő lenne a célra? Csak 1 fénycsövet tudok behelyezni az akváriumba.



2018. okt. 30. 21:16
 1/8 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem a daylight csöveken belül már szinte mindegy melyiket választod, a növények főleg a kék és a piros spektrumot használják a fotoszintetizáláshoz, ha külön a növényeknek szeretnél kedvezni legyen a két csöves armatúrádból az egyik növényes (lila), és figyelj oda a w/l re hogy megfelelő legyen a növényeid igényeinek. Ha így kombinálod nem igazán látszik meg a fényen hogy az egyik lila cső, talán még jobban is kiemeli a piros halak színét.
2018. okt. 30. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, átfutottam a felett hogy csak egy csöved lesz, ez esetben szerintem a másodikat valaszd.
2018. okt. 30. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Pont ezt írtam, hogy csak 1 fénycsövet tudok behelyezni... Ezért érdekelne, hogy a kettő közül melyik lenne a jobb választás. :)
2018. okt. 30. 21:26
 4/8 Skid05 ***** válasza:
61%

Én 8500-9000 kelvinnél magasabb értéket édesvíz fölé nem javasolnék. Mint te is látod a zöld tartományban elég erőtlenek a drágaságok, tehát önmagukban ezek a csövek nem egy ált elvárt természetes színt fognak visszaadni, hanem olyat amiben – nem meglepő módon - a kék és a vörös dominál. Ezért használják együtt őket egy az emberi szem számára barátibb 6500-as kelvinnel, mely a növényzet zöld színét is kiemeli.

Ez az egyik oka, a másik, hogy egy 6500as 15w-os 900 lumen fölött hoz, ezek közül meg a juwel is csak 300-at, ebből következik, hogy kb félhomály lesz az akiban. Ha mégis egy növényes fénycső mellett döntenél szólóban, ajánlom az osram fluora vagy a sylvania grolux csöveit, elérhetők 15w T8 verzióban.

2018. okt. 31. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez remek, egyik lila másik rózsaszín...


Ha csak 1 csövet tudsz betenni, és így esély nincs arra, hogy kompenzálni tudj ilyen színeket, akkor ezt milyen logika alapján snóbliztad ki, hogy véletlenül se láss természetes színeket?

Olyan lesz az akváriumod mint a teszkóban a csemegéspult, amit megvilágítanak vörössel.

Nem a halak színét emeli ki, hanem megszínezi őket.


Mit szólnál egy olyanhoz, ami töredékéért a valóságot mutatja?

[link]

2018. okt. 31. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"a növényeknek is jó legyen"


Félreértések elkerülése végett, a linkelt fénycsőre ha rákattintasz, oda van írva, hogy 3 sávos.

Ami azt jelenti, hogy kék és vörös tartományban pont ugyanannyit tud mint egy növényes, csak nem ilyen b-zibáros hangulatvilágítás, hanem többnyire semleges napfényes cső.


Ha ez nem elég, (ami sok növénynél előfordulhat)

akkor se a színhőmérséklet miatt, (egyébként se az számít, hanem a pontos spektrumkép)


hanem a leadott fénymennyiség lehet kevés. Azon meg kizárólag plusz fényforrás beépítése segíthet!

2018. okt. 31. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!


És köszönöm utolsó válaszoló a linket, most nagyon elgondolkoztam, hogy akkor az általad ajánlott fénycsőt fogom választani végül.

2018. okt. 31. 21:45
 8/8 Skid05 ***** válasza:
61%
Vagy úgy. A kérdésből ítélve azt hittem már döntöttél a növényes fénycsövek mellett. Nyilván ha szólóban lesz akkor a 6500 kelvines csőnél nincs jobb választás. Mondjuk a lumen értékek nem egyeznek több oldalon, azzal érdemes számolni. Uaz a gyártó, uaz a cikkszám, uaz a méret, mégis más a lumen. [link] (ők a boltjaikba ingyen leszállítják országszerte)
2018. nov. 1. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!