Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Fals eredményt kaphattam?...

Fals eredményt kaphattam? Panzis Nk teszttel (neptun nem volt) 26-os eredményt kaptam, pedig a vízszolgáltató oldlán irt érték kb 13 Nk?

Figyelt kérdés

Budapestről van szó, X kerület, lehetséges ilyen? A karbonátkeménység mérő szerint szerint nem szikes a víz, azzal 12-13 jött ki. Ja és mértem pht is, ami a teszt szerint 7.5 felett van.

Most mértem ilyesmiket először, kicsit aggódom.



2018. nov. 4. 12:56
 1/4 Bamboocha466 ***** válasza:

Olyan nincs hogy ,,NK teszt". A kemenyseg mértékegysége a °nk.

Kétféle keménységét merünk, a kh (karbonathärte- karbonátok keménysége) ill. Gh (gesamthärte- összkemenyseg).


Gh = kh + egyéb keménységét felelős anyagok.


Szerintem a vízszolgáltató oldalán a kh volt feltüntetve, te pedig gh-t mertel.

2018. nov. 4. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Skid05 ***** válasza:

A kérdezőt igazolva, a panzi valóban „NK teszt” néven árulja a termékét.

Amit a vízszolgáltatók megadnak az vagy kalcium-oxid mg/l érték és/vagy GH az említett német keménységi fokban mérve. Egyébként valóban jelentős eltérések is mutatkozhatnak az általuk mért érték, illetve a lakásoknál mértek között, a vízvezetékrendszer korától függően. Példának okáért nálunk 16-os a hivatalos adat, míg idehaza 24 mérhető, a ház nem fiatal, nyilván, ha a kH nő, akkor a GH is fog. A pH-t ezzel a teszttel értelmetlen méricskélni.

2018. nov. 4. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Akkor gyakorlatilag mi lehet az eredményem?

a ph-t egy másik, ph ra való indikátorral mértem, nem a panzi Nk teszttel.

2018. nov. 4. 17:00
 4/4 Skid05 ***** válasza:

Mármint? Azt írtad a kh-ra 13-at a GH-ra 26-ot mértél. Ez reális, bár egy kontrollmérés soha nem árt. A pH-val ne foglalkozz, elég ha annyit tudsz, hogy lúgos kémhatású a vized.

A továbbiakat az élőlények igényei döntik el, utánnyomozol milyen keménységet tolerálnak, a vized kemény, lágy vizes fajoknak jelen formájában nem alkalmas. Lágyítani lehet, ennek költségei a medence méretétől függenek.

2018. nov. 4. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!