Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ioncserélt vízzel sokat...

Ioncserélt vízzel sokat lágyítottam a vizemen, de még mindig eléggé lugos! Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
23-24 ről 10-11 re lágyítottam a vizen, azonban a Ph indikátor még mindig kék. Mit tehetnék?

2018. nov. 12. 18:37
 1/3 A kérdező kommentje:
hülyeséget mondok lehet, de paraszti ésszel az jutott eszembe, valamilyen savval ( ecettel pl) savasíthatom e a vizet?
2018. nov. 12. 18:38
 2/3 anonim ***** válasza:
híg sósavval lehet, vízzel hígítva ugye. de csak óvatosan, sokat tesztelve az akiba öntés előtt. de lassan, fokozatosan, a keménység, és ph csökkenés is stresszt okozhat, ha gyorsan történik
2018. nov. 12. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Skid05 ***** válasza:

„hülyeséget mondok lehet” ebből nekem az jön le, hogy még nem jártad eléggé körül a témát.

A legfontosabb kérdés eleve miért akarod savasítani? Ha pusztán a trópusi édesvízi környezet szimulációja lenne a cél, ahhoz a természetes megoldást javaslom: faanyag (vasfa, szavannafa, mangrove, szőlőgyökér etc), vagy égertoboz, vagy tebang levél. Így az oldódásuk miatt lesz állandóan annyi (cser/humin)sav a vízben (az egyébként lúgos pH ellenére), hogy segítsen a kórokozók elleni megelőzésben.

2018. nov. 12. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!