Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az egyik akváriumi növényem...

Az egyik akváriumi növényem megbetegedett és lehullott s levele. Hogyan szedjem ki?

Figyelt kérdés
Most az aki alján vannak. Elég csúnyák hogy tudnám kiszedni őket?

2017. júl. 9. 14:00
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van erre egy sokat fejlesztett egyéni módszerem, nem is szoktam reklámozni, úgyhogy ez most kivételes eset, hogy megosztom!

Nagyon figyelj, gyors leszek!


Benyúlok, kiszedem.


De ne tévesszen meg a gyorsaság, csak a rutinom miatt látszik ennyire egyszerűnek! Nagyon sok gyakorlás van mögötte!

2017. júl. 9. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

...ja, és mindezt kézzel!

Egyszer próbáltam szájjal is, csak úgy nagy a vízkiszorítás, meg nem látom közben, mibe harapok bele.

A láb meg felejtős, mert sérvem van. Úgyhogy kézre gyúrtam rá.

2017. júl. 9. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
(Komolyra fordítva, neked új akváriumod van nem? Mert akkor még nem 100% hogy betegség, lehet akklimatizálódás. Ha alapvetően megfelelnek a növény fajtájának a körülmények, akkor helyre jöhet.)
2017. júl. 9. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Igen új. Belenyúlok kiveszem dolog az oké, de felkavaródik a víz és száll mindenfele. Azért köszi :)
2017. júl. 9. 19:42
 5/10 anonim ***** válasza:

Ja, hát azt nem mondtad, hogy Föld körüli pályán vagy, hogy egy kis belenyúlástól száll a víz mindenfele, mert nem hat rá a gravitáció... :D


Hát ha olyan durván kavarog, akkor azt nagyon nagyon porszívózni kéne, vagy nem tudom mit csinál a szűrő, vagy mi kavarog, de azt tudom, hogy ennek nem igazán kéne problémának lenni.

2017. júl. 9. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Érte. 60 literes ak aki. 200l/h szűrő van benne. Mondták már nekem hogy ez lehet h karcsú, jövőhét végén tudok nagyobbat venni.
2017. júl. 9. 20:06
 7/10 anonim ***** válasza:

Ha megrekedt a mulm az aljzatban, akkor minden részleges vízcserénél porszívózással szívd le a vizet, mert be fog rohadni, mint a szar! Szó szerint, mivel a nagyja szar.

És azt a nagyobb szűrő se fogja kikapni onnan.

Meg ha olyan jellegű az aljzat, (nagy szemű) hogy ez jellemző rá, akkor ezt mindig így kell majd csinálnod.

Keress róla videókat hogy kell csinálni.

2017. júl. 9. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Értem köszi :) de nagyobb szűrővel kisebb lesz rá az esély hogy lentragad a mulm igaz?
2017. júl. 9. 21:21
 9/10 Salx Narval ***** válasza:
Ha nagyobb kavicsokat vagy kőzúzalékot használsz a mulm nagyobb szűrő használata esetén is jelentős mértékben fog felgyülemleni közte, csak ha felkevered akkor egy hatékony szűrű hamar kiszippantja a koszt. Nézd érdemes durva homokra, vagy 1-3 mm szemcsenagyságú talajra váltani. A nagyobb szűrővel mindenképp jobb eredményt érsz el, használhatsz "talajporszívót" de ekkora akváriumnál akár iszaplopót is. Bármilyen a talaj azt rendszeresen takarítani kell, csak az nem mindegy, hogy könnyen, vagy nehezen ill, hogy milyen alapossággal, a szűrő csak segít . Az un takarító halaknak sem dolguk az akvárium tisztítása ez a te dolgod.:D Ezek a kis harcsák azért hatékonyak mert kajakeresés közben felverik a koszt és a lebegő részeket egy jó szűrő már képes kiszippantani.
2017. júl. 10. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Igen, meg más előnye is van, de ha nagyszemű az aljzat, akkor annál is bele fog ragadni, mert egyik szűrő se szív annyira, hogy azt beszívja.

Tolóerejük van, az csinálja az áramlást, amitől a hordalék elvileg végigsöprődik az aljzaton, de ha túl durva az aljzat, akkor a legnagyobb áramlás mellett se fog tudni végigsöprődni.

De minden esetre mindenképpen cseréld ki nagyobbra, mert ez a mostani nem csak látványra nem bírja el, hanem pang a víz, elkezd majd algásodni, stb stb...

2017. júl. 10. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!