Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az ólom mérgezi a vizet?

Az ólom mérgezi a vizet?

Figyelt kérdés
Mindig is gondom volt azzal, hogyan súlyozzam le a zöldségeket az akváriumba könnyen és egyszerűen. Most fogalmazódott meg bennem, hogy egy öt grammos horgász cseppólommal ez milyen egyszerű lenne, csak rákötnék egy damilt, rá az ubi szeletet és lelógatnám. De aztán eszembe jutott a kétely, nem károsítaná ez a vizet?

2018. nov. 18. 18:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Az ólom mérgezi a vizet.
2018. nov. 18. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Kavics?
2018. nov. 18. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Hát nem kicsit.

De milyen egyszerű rátenni pl egy követ!

Semmi kötözés, semmi mérgezés... csak egy szimpla kő.

2018. nov. 18. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

A követ nem szeretem, egyébként azzal szoktam, de mindig csurom víz vagyok hogy vállig nyúlkálok a 200 literes akváriumba, és gondoltam így egyszerűbben meg lehetne oldani.


Egyébként horgászatnál hogyhogy nem lép fel mérgezés ennyi ólomtól amit használnak?

2018. nov. 18. 19:14
 5/14 anonim ***** válasza:
Ha kő/kavics, akkor kvarcból legyen (durva sóderből kibányászva, esetleg bazaltsplitter) vagy ahogy régen tették, üvegtűt kell használni. Ezt üvegtechnikus vékonyabb üvegrúdból (pálcából) készítheti el.
2018. nov. 18. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Horgászatnál

-nem 200 literes a tó

-nem 0 négyzetkilométer a vízgyűjtő terület

-nem 1 grammos halak vannak a tóban

-kutya se méri a mérgezés mértékét, nem boncolnak halat, nem csinálnak máj vizsgálatot.


Miért is nem tudod a követ ólomként használni?

2018. nov. 18. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Kő+befőttes gumi
2018. nov. 18. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Skid05 ***** válasza:

Összegumizol két hurkapálcikát, a végére ráhúzol egy ubit, majd belenyomod a talajba, amit nem ettek meg azt másnap így ki tudod emelni

„nem lép fel mérgezés” de lép fel, csak mások az arányok, az nem zárt rendszer, meg hát lássuk be, annyi mindennel szennyezik a természetes vizeket, hogy néhány ezer cseppólom áztatása tényleg csepp a tengerben…

2018. nov. 18. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat! Csak érdekelt miért nem, nem kell letámadni. Igaz, persze egy tó az óriási az akváriumhoz képest, csak gondolkoztam. Aki kérdezte hogy követ miért nem tudok úgy használni mint cseppólmot annak azt üzenem, hogy mert a kőre nagyon nehéz rákötözni egy damilt, legalábbis nem találtam olyan követ még, amiről ne jött le volna idővel, megfúrni is próbáltam őket hogy ráköthető legyen, de a legtöbb kő túl kemény hozzá. A rárakás meg ugyanúgy azt hozzá, hogy vállig csurom víz leszek a ki és berakásnál. De a többi módszer jónak hangzik.
2018. nov. 18. 20:24
 10/14 anonim ***** válasza:

Hát ha már ennyire belemegyünk a műszaki részébe, akkor (ha már mindenképpen meg kellene oldanom a problémát) valószínűleg nem megfúrnám, hanem vágnék rá gyémánt koronggal egy nútot körbe.


Vagy gumit tennék rá szorosan, és arra kötözném a cuccot.


Vagy olyan alakú követ keresnék, amiről nem esik le egy szorosra húzott kábel kötegelő, és arra kötném a zöldséget, egy másik kis műanyaggal vagy gumival.


Ha mindenképpen a kő megformálása a nehézség, akár 2 követ is össze lehet ragasztani (neutrális szilikonnal, vagy 2 komponensű epoxi gyantával) olyan alakúra, hogy könnyedén lehessen rá bármit rögzíteni. Még akár lyukasra is össze lehet ragasztani, ha olyan a formájuk.

2018. nov. 18. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!