Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Táptalajok keverése?

Skid05 kérdése:

Táptalajok keverése?

Figyelt kérdés
Nem hallottam, hogy bárki hasonló mixet használna. Értelmetlen lenne? Mondjuk virágföldet akvarisztikai táptalajjal.

2018. nov. 25. 23:31
 1/4 Salx Narval ***** válasza:
Próbálkozz, kertészkedj bátran ha kedved tartja nincs ebben semmi rossz, csak élő állatokat addig ne tegyél az akváriumba amíg meg nem győződtél a víz minőségéről hosszabb távon is. Én mondjuk nem keverném, viszont csináltam már más vadságokat de csak szigorúan növényes akváriumban.:D
2018. nov. 26. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az akvarizálás hajnalán, a XX.sz. elején még próbálkoztak ilyennel, de hamar kiderült, hogy ez végzetes tévedés. A termőtalaj egészen más összetételű, a belőle kioldódó szerves és szervetlen anyagok, a benne levő mikroorganizmusok károsak a halakra. Vízben egészen más mikroorganizmusok telepszenek meg a "talajban", egészen más a mikroflórája, mint egy kertészeti/mezőgazdasági célra, növények számára alkalmas közegben. Az alaposan kimosott FOLYAMI homok a legalkalmasabb, de bármi más olyan szervetlen közeg, amiből nem oldódnak ki a halakra káros anyagok, sőt a finomszemcsés bazalt splitter (törmelék) is megfelelő. Ezeknek a felszínén majd kialakul egy megfelelő baktérium biofilm. Bármilyen uszadékfa, elhalt növényi anyag csak akkor tehető be, ha előzetesen azok ki lettek főzve és már nem oldódnak ki belőle a halakra káros anyagok. Az akvárium vize mindent kiold a bevitt anyagokból és a növényzet azt használja fel teljes testfelületén. A halak viszont a kopoltyúlemezeken át közvetlenül veszik fel a vízben levő anyagokat, amelyek a vérükbe kerülve azonnal mérgezőek lehetnek. Szóval ne kísérletezz.
2018. nov. 26. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Kedves 1es, hálás lennék ha kifejtenéd, hogy vad múltad ellenére miért nem mixelnéd a kettőt, ezért tettem fel a kérdést ;)

Kedves 2es, természetesen fedőtalajjal zárnám el a víztől, illetve vízinövény virágföldre gondoltam, amit tavakban is használnak

2018. nov. 26. 18:13
 4/4 Salx Narval ***** válasza:
Ha már egyszer beruháztam egy jó minőségű akvarisztikai talajra akkor nem kockáztatnám meg a berohasztását virágfölddel. Ezek a táptalajok alapból elég koncentráltan tartalmazzák a tápanyagokat, nagy vízcserékkel lehet ideális szinten tartani az arányokat, feleslegesnek tartom további szerves anyagokkal dúsítani van azokban elég. Táptalajt viszont lehetne csinálni virágföldből (én az orchideáknak, broméliák készített virágföld keveréket választanám) natúr égetett agyagtalajhoz, vagy lávakő őrleményhez egy keveset keverve, beáztatnám és utána hagynám kiszáradni a tűző napon ( fertőtlenítés, szikkasztás végett). Én amúgy balatoni iszapot szikkasztottam napon és azt kevertem hegyi láptőzeggel majd lávakővel, zeolittal keverve használtam mint táptalajt. Még egyszer kiemelném állatokat sohasem tartottam a kísérleti akváriumaimban. Amúgy a növényezőket sem értem, miért fontos számukra az agyontápozott szódavizes akváriumaikban halakat kínozni és 50% vízcserékkel stresszelni, miért nem elég a gyönyörű növényzet amit gondoznak?
2018. nov. 27. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!