Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 160 literes akváriumhoz...

160 literes akváriumhoz szeretnék külső szűrőt csinálni. Találtam leírást a neten pvc csőből. Mekkora átmérőjű legyen a cső (160 vagy 200)? Mekkora vízpumpát érdemes venni hozzá?

Figyelt kérdés
2018. dec. 4. 17:18
 1/4 anonim ***** válasza:

Több okból is minimum 200.

Vízpumpából inkább nagyobbat, mert több szűrőanyagod lesz mint a gyári, tehát jobban fogja fojtani.

Ha nem lesz belső szűrő, 2000-eset választanék.

2018. dec. 4. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Belső szűrőre Tetra in 1000 plussz gondoltam
2018. dec. 4. 20:03
 3/4 Skid05 ***** válasza:

Megfontolnám én ezt a helyedben. A 160 liter még nem a ’megéri’ kategória, avagy ez még nem az a méret amihez nem lehet használtan elérhető áron egy gyári külsőt kapni.

Akkor van értelme, ha jóval több bio töltetet tudsz belepakolni mint egy gyáriba, ehhez a vízpumpa erejét érdemes erősen túlbiztosítani, nyilván ekkora erőnél az emelési magasság sem lehet már gond, viszont a rezgés igen, amit az erős motor kelt, stabil rögzítés kell különben rövid távon oda a centír és a rotor nem olcsó, de annyit min megér, hogy tudj mellette aludni.

Tökéletes tömítésnek kell lennie jóval több ponton mint egy gyárinál (= több kockázat), mindezt úgy, hogy a légtelenítés se legyen egy órás procedúra. A minőségi! töltet és a pumpa árban kb 10 körül lesz (és akkor hol van a többi), alig használtan találhatsz egy 1000-1200 l/h külsőt 15-20 között. Azt nem tudom, hogy a tetrát a belső mechanikus forgatásra írtad, mert úgy már végképp nem éri meg az egész, vagy pumpa helyett, az meg értelmetlen.

2018. dec. 5. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, még átgondolom
2018. dec. 6. 05:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!