Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Pl. A Tesco hogy hozhat...

Pl. A Tesco hogy hozhat forgalomba élő halat?

Figyelt kérdés
Abban a kicsi, alig keringetett akváriumban, ráadásul a betegségre hajlamos pontyot? Milyen engedélyekkel kell rendelkezzen, hogy forgalomba hozhassa?

2018. dec. 14. 16:03
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem 'forgalomba hozza', hanem eladásig életben tartja.

Mielőtt a vevőnek átadná, fejbe csapja, törvényi kötelezettségét teljesítette.

2018. dec. 14. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Akkor jobb ha úgy kérdem, hogy milyen engedélyek birtokában tartja életben a vevő megérkezéséig...? :)
2018. dec. 14. 18:42
 3/5 anonim ***** válasza:
Én is borzongva nézem az ott zsúfolódó szerencsétlen élőlényeket, de vigasztaljon, hogy nem sokáig vannak ott. Egy-két napot senyvednek talán.
2018. dec. 14. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ugyanez a helyzet a csirkékkel, diszókkal stb .. a lehető legkisebb helyen a legtöbb hús! Én is sajnálom őket! De amikor nyomjuk a halászlét meg a sült csülköt nem gondolunk erre.
2018. dec. 14. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Salx Narval ***** válasza:
Élelmiszerlánc-biztonsági és Állategészségügyi Igazgatósági engedély birtokában. Tételesen nem tudom felsorolni milyen feltételeknek kell megfelelni de kétséged ne legyen a Tesco rendelkezik engedéllyel és ellenőrzik is őket. Szóval a jelenlegi törvények és jogszabályok mellett sajnos lehet ilyen szégyenletes módon élő halat árulni Magyarországon, mondjuk máshol is. Láttam már víz nélküli dézsából is élő halat árulni Karácsonyi csúcsforgalom idején. Ez csak azért szomorú mert igazán nem sok kellene ahhoz, hogy egy kicsit humánusabb módon tartsák őket, egy Tesco szintű áruházláncnál pitiáner tétel lenne ez a beruházás, szinte említésre sem méltó kiadás. Ők maguktól nem teszik, a törvény viszont nem kötelezi őket.
2018. dec. 15. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!