Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Öreg volt vagy valami gond lehet?

Öreg volt vagy valami gond lehet?

Figyelt kérdés

Az egyik páncélosharcsám a mai nap elpusztult, előjele nem igen volt, csak annyi, hogy kb 1 hónapja fakóbb volt a többinél, annyira nem úszkált és gyakrabban volt külön a többiektől. A bajsza nem volt megkopva, rendesen evett etetésnél.

Csak 3 hónapja vannak nálam. Nem hiszem, hogy régóta lehetett az akvarisztikában, ezért is furcsa kicsit, hisz legalább 5 évig kéne élniük rendes körülmények között. Tényleg idősségről lehet szó vagy valami probléma lehet? A többiek elég gyakran úszkálnak csoportban, turkálnak, elég élénk a színük, a bajszuk megvan és aktívak etetésnél. Igazán nagy gödröket az elején ástak, mostanában csak simán turkálnak, esetleg pici hullámzásokat csinálnak az aljzatba.

Az akváriumban a panda páncélosharcsákon kívül sima neonhalak, csigák, meg egy nőstény közönséges algaevő van.



2018. dec. 16. 17:46
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

És mekkora az akvárium? Milyen időközönként milyen mértékű a vízcsere?

Ha három hónapja vannak meg biztos, hogy nem öreg volt, a boltokban egy-két beadott öreg halon kívül szinte mindig fiatal halak vannak. Legalábbis például páncélos harcsát egyszer láttam kifejlettet a boltban, akit egy kuncsaft adott le. Szóval mindenképp valami baj van. Hány van az adott halfajokból fajonként?

2018. dec. 16. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Salx Narval ***** válasza:
Egy kicsit részletesebb leírásra lenne szükség, mármint ami a tartási körülményeket illeti. Sajnos olyan is van, hogy minden rendben csak épp egy beteg halat vettünk és ez később derül ki de azért érdemes átvizsgálni a körülményeket is hátha ott is van mit javítani. Feltételezhetően egy 90-100 literes akváriumról van szó és túltelepítve sincs ha ilyen halaid vannak.
2018. dec. 17. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Az akvárium 96 literes. Az aljzat JBL Manado dark, van benne pár fekete dekorkő, egy bújóka, egy vasfa. A növények: kocsány nélküli ambúlia, anubias barteri nana, ludwigia repens rubin (ezt pár napja hoztam), cryptocoryne sp. wenditi, lobelia cardinalis mini, meg HM, de nem igazán akar megmaradni. Egy része gyakran lebeg, mert kitúrják a páncélosharcsák, persze időközönként visszaültetem. Az elején tápoztam, jelenleg hanyagolom a fonál alga megjelenése miatt.

Szűrés: 1200l/h teljesítményű powerhead + szivacs. A szivacsot amikor jónak látom, akkor mosom ki, a 3 hónap alatt 2x történt meg, de akkor sem volt igazából telítődve. A vízcsere hetente történik meg, előfordul, hogy kéthetente. Csapvíz (50-60%) és ioncserélt víz összekeverésével cserélek.

Élőlények: 15 db neonhal, (mostmár) 4 panda páncélosharcsa, 1 közönséges algaevő, postakürt csigák max 20-30 db, szaporodnak is és kb 10 db maláj tornyos csiga, de ők szaporodnak igazán.


Azon is gondolkoztam, hogy esetleg valami nincs rendesen beállva még a vízben, mert az 54 literes akváriumomnál is a legelején volt 1 db elhullás... Azóta 1,5 év telt el és semmi nem történt azzal az állománnyal.

2018. dec. 17. 12:21
 4/6 Salx Narval ***** válasza:
Csak a tisztánlátás kedvéért, ugye egyszerre nem veszel le 30%-nál több vizet? A vízcserét kösd össze talajporszívózással, hogy a mulm és a növényi törmelék ne maradjon az akváriumban, a powerhead szivacsára gondolom nem tettél mulmfogó borítást. Talán még annyit, hogy nyomhatsz egy kis tőzegkivonatot is a vízbe és tegyél be fát, vagy gyökeret az ancinak. Reméljük nem lesz több elhullás.
2018. dec. 17. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Kb 15 liter vizet szoktam cserélni, és köszönöm a tanácsokat! :)
2018. dec. 17. 19:43
 6/6 Salx Narval ***** válasza:
OK.:D
2018. dec. 18. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!