Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ez működőképes, illetve...

Bamboocha466 kérdése:

Ez működőképes, illetve esztétikus felállás?

Figyelt kérdés

Paraméterek:

- 180 x 60x 60 üveg (648l) brutto; ca 450-500l netto

- GH 8-10 körül

- hömérséklet 26 °C

Szürö:

- sera fil bioactive 400 +UV és

- EHEIM PowerLine XL, 3 Modul; belső szürő

/- ha ezek nem lennénekel elegek, akkor lenne még egy külső szürő/


Elképzelt lakók ( https://www.youtube.com/watch?v=cqgfJVZYI-M&list=PLD45oYGMiT.. alapján + kiegészítve az előző kérdésemben adott tippekkel)


- 15-30 Amano Garnela

- 20 törpe szívóharcsa (Otocinclus)

- 25 Vörösfejű pontylazac (Hemigrammus bleheri)

- 2 pár; 4 db Pillangó törpesügér (Mikrogeophagus ramirez)

- 1 pár "leopárd gömbhal" (Tetraodon schoutedeni)

- 1 L46 vagy hasonló méretű és igényű, de megfizethetőbb harcsa

- 3-5 Vitorláshal (Pterophyllum scalare)

- egy adag "étkezési csiga"- már pár hólyagcsiga boldogan szaporodik bent.

(- A már meglévő 10 vörös neon is bekerülne, amíg ki nem hal belőlük 4, utána elajándékoznám őket)


Kérdés:

1.) a Vitorláshalak rámennek-e a felnőtt Amanokra?

2.) A Gömbhalról nem sok infót találtam, felnőtt korára kijön még a többi hallal?

3.) Valamelyik hal szaporodik-e olyan mohón - ill. életben marad-e annyi utód-, hogy azzal rendszeresen (gyakrabban, mint 3 havonta) kelljen foglalkoznom (tehát elajánékoznom)?

4.) Ez így szép lenne? :D Így lenne benne pár kisebb hal, de a nagyobbakkal együtt nem lenne "méhkas" hangulatú, ügye? Nem nagyon találok hasonló akváriumot. Vagy csak "monsterfish"-ek vannak benne, vagy csak ici-picik.

5.) Bekerülhetne a már meglévő bettám? Az előzővel ellentétben ő meg-meg tépkedi a neonokat, de az Oto-kat és a garnálékat teljesen békén hagyja)

6.) Bekerülhetne egy pár L-XXX harcsa? Igen nagy az érdeklődés utánuk, így a felesleggel nem lenne gond. És, ha lenne szaporulatom, nem kéne minden nap rettegve néznem, hogy elpusztult-e a túlárazott halacskám. :D


Előre is köszönöm mindenki válaszát, tanácsát, módosítási javaslatát!



2018. dec. 27. 18:23
 1/3 Skid05 ***** válasza:
A 60 mély üveget nem tudod megvilágítani észszerű keretek között, 50nél ne legyen több, a karbantartás miatt se. Milyen fényforrást terveztél a 180as mérethez? Profilállványt kap? Fenntartási költségekről van előzetes kalkulációd?
2018. dec. 28. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Oh, hat egy kicsit hirtelen felindulásból a vásárlás mar ket hete megtörtént, igy a 60- as mélységen változtatni nem tudok. :D


Karbantartasról: egy három fokos létráról pont odaférek még a leghátsóbb sarokhoz is. /A letra meg kenyelmesen elfer az akvarium szekrenyben./ Ahhoz meg, hogy akvariumozas kozben derékig vizes leszek, mar hozzaszoktam.


Fényforrás: használtan vettem, igy többek között kaptam hozzá 2 fenycsovet is. A cimkéjük mar eltavolitasre kerult, igy nem tudok roluk sokat. A dugojuk nem passzol az en konnektoromba, es csak ne erkeznek meg az atalakitók. Tehat most fogom tudni csak tesztelni, hogy ok-e. /egyébként alulra aljzatnövenynek lángmohát tervezek, a tobbi novenyt megemelve kivanom elhelyezni /sziklakra, fakra, dombokra/. Igy, remélem, elég fényt kapnak majd.

Ha nem lesz megfelelő a fény, akkor itt, vagy akvakerteszen kikerem mások véleményét. (:


Közepén merevitett.


Mivel hirtelen felindulásból tortent a vásárlás (hozzateszem, egy kicsit már megbántam, fele ekkora kellett volna :D), előzetes fenntartasi koltsegvetest nem készítettem.

De, a viz fogyasztastol fuggetlenul fixaras, az aram kw-ja olcsóbb, mint Magyarorszagon, tehat a plusz aramkoltseg elenyésző (mekkorat fogok koppanni az éves elszamolaskor :D).

Ami draga, az a tapozas (mondjuk havi 3000-5000 Ftnal ez sem több), illetve az elő eleség (boltban veve a fent irt halmennyisegnek ca napi 300 Ft, artemiat otthon keltetve meg még nem tudom).

+Évente új fénycső /az elado szerint 80 CHF/db/ ->ca 50.000 ft.

Ez évi ca 350.000 ft. /Mindenbol a felso értéket szamolva/ ,ami rendben van.


#off a naocaridina garnelakat 1000-1200 forintos darabaron szoktak megvenni tolem, tehát, évi 300 garnelat kell eladnom, es maris "ingyen üzemeltetem" a nagy akvariumot. :D

Ha pedig nem csak egy darab, hanem egy par L-xxx harcsa mehet be, es szaporodnak is, akkor meg mar nyereseges lenne az egész.# off

2018. dec. 28. 11:38
 3/3 Skid05 ***** válasza:

Köszönet a kérdésre válaszolt kérdéseim válaszaiért.

A két fénycső meg úgy általában a fénycső kevésnek tűnik 55 centi vízoszlophoz, nyilván lehet vele adott mértékig trükközni, ahogy írtad is.

Ezeket a svejci ellenértékeket – különösen a fixáras vízzel – innen Pannóniából nem tudom megbízhatóan értelmezni, de lehet, hogy pusztán helyenként túl sok nullát látok…

Esetleg annyit, hogy ilyen rákárak mellett erre nem egy akvárium nullszaldós üzemeltetését alapoznám, hanem egy egész iparágét…

Leld benn kedved.

2018. dec. 29. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!