Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Müanyag hajót tehetek akvárium...

Müanyag hajót tehetek akváriumba? Nem lesz baja a halaknak?

Figyelt kérdés
2010. jún. 28. 19:05
 1/9 anonim ***** válasza:
Maximum annyi hogy cápatámadást szimulálnak :D. De komolyra fordítva a szót természetesen nem.
2010. jún. 28. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Max elhányják magukat a giccses fröccsöntött műanyag "díszektől". De ha neked tetszik, tedd bele, nem halnak bele.
2010. jún. 28. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem giccses,egyszerü és szép.Köszi a válaszokat.
2010. jún. 28. 20:16
 4/9 anonim ***** válasza:
Én nem hagynám benne napokig. A műanyag is bomlik, és hosszabb idő alatt veszélyes anyagok szivároghatnak a vízbe. Persze, ha sűrűn cseréled a vizet, és ilyenkor mindig megnézed, nem sérült-e a műanyag, akkor nincs gond.
2010. jún. 28. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ja a műanyag is bomlik csak a víz nem sósav XD szal nem lesz bajuk.
2010. jún. 29. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Salx Narval ***** válasza:
100%
Kedves utolsó, a víz valóban nem sósav, de bizony némelyik műanyag, olyan festékanyagokat, mérgező adalékokat, tartalmaz, ami jól oldódik a vízben.A kérdezőnek, gondolom fiatal vagy még, hogy tetszenek az efféle dolgok, nincs is ezzel semmi baj, de mielőtt az akváriumba tennéd, nem ártana 2-3 hétig áztatni egy vödör vízben, ez némiképp csökkenti a mérgezés veszélyét.Ha kifakulna a színe, vagy elszíneződne a víz, akkor ne tedd az akváriumba.Hetente cseréld le a víz 20-30%-át azonos hőfokú, klórmentes vízre, mármint az akváriumét.
2010. jún. 29. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az utolsó válaszadónak!!A többieknek is!
2010. jún. 29. 20:46
 8/9 Szentpety ***** válasza:

Kedves kérdező!

Nem is a kérdésedre válaszolnék, inkább csak tanácsot adnék. Ha komolyan gondolod az akvarisztikázást akkor felejtsd el az ilyen műanyag bigyókat,hajókat stb. Én is belestem ebbe a hibába, vettem egy csomó pénzért hajót korallszirtet meg ilyeneket. Ma már egyik sincs az akimban, mert rájöttem (és szerintem te is rá fogsz jönni) hogy az eredeti élőhelyhez hasonló környezet kialakítása , fenntartása sokkal nagyobb élmény és kihívás és sokkal nagyobb öröm. (Persze ha aranyhalat tartasz akkor vedd tárgytalannak amit mondtam,mert azt tökmindegy hogy hogyan rendezed be ,mert az aranyhal nem akváriumi hal-igaz ez az én véleményem)Ha más féle halakat tartsz,akkor meglátod hogy a halaid is meghálálják a törődést és a lakás dísze,ékszerdoboza lesz az akváriumod.

2010. júl. 5. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi szépen nagyon aranyos vagy!!!
2010. júl. 8. 17:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!