Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Még mehet valamilyen hal?

Még mehet valamilyen hal?

Figyelt kérdés

100 lityos aki

Szűrő Tetra ex 800 + aquael fan 2

Halak 7 zebradánio, 5 vörös karcsú diszmárna, 6 panda páncélos

Mondjuk egy 3 platti vagy 3 molli még mehet, vagy engedjem el, s elég ennyi?


2019. jan. 4. 20:27
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
Megnéztem Szlovákia keménységi térképét, s azt írja hogy kemény a vizünk: 2,75 mmol/l
2019. jan. 5. 11:11
 12/24 Skid05 ***** válasza:

A mmol/dm3-t a lúgosságra alkalmazzák, tehát a változó keménységed ennyi, karbonát koncentráció alapján.

Egyrészt eltérések mutatkozhatnak a fogyasztónál mért értékekkel, ergo mindenképp érdemes neked is bemérni.

Másrészt, ha kb ennyi, akkor nem kell sok lágyítás, nem olyan kemény ez, kb 10 liter csapvízhez 1-2 liter lágy víz kéne vízcserekor. Habár ekkora akihoz már RO szűrőt szoktak használni, de mivel nálad alig kell lágyítani a vízen, az ioncserélt is szóba jöhet.

Harmadrészt, ha nem belvárosi vagy akkor egy próbát az esővíz is megér ha fel tudod fogni egy tárolóban, mechanikailag és kémiailag (aktív szén) tisztítva.

2019. jan. 5. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:
Falun élek, erdő vesz körül 2 oldalról, tehát akkor lehet az esővíz lesz a megoldás, hétfőn veszek teszteket, s megírom, köszi
2019. jan. 5. 19:08
 14/24 A kérdező kommentje:
Egy kádba így is van gyűjtve esővíz, csakhogy csurgorol folyik oda a víz, s az a víz nem valami tiszta. Másrészt kutivizünk van, tehát klór nincs benne, de lehet ezért sem egyeznek majd az adatok a térképen mutatottal.
2019. jan. 5. 19:11
 15/24 Salx Narval ***** válasza:
Mindenképp mérni kell, csak akkor derül ki mi a legjobb megoldás a lágyításhoz. Aktív szénre és egy mechanikai szűrőre, valamint egy jó tárolóra és levegőztetőre szükséged lesz ha esővizet szeretnél gyűjteni, tárolni. Az ereszből, vagy ahogy felétek mondják a csurgóból kifolyó vizet csak öntözésre használjátok, az túl szennyezett akvarisztikai célra, nem éri meg tisztítani. Lehet, hogy kút vizét sem árt átfolyatni aktív szénen de ezt csak beméretés után lehet megtudni e nélkül én biztosan átszűrném, ha ivásra is használjátok akkor tiszta sor, hogy be kell méretni időnként. Ha az esővíz mellett döntenél és vannak kérdéseid szólj bátran évekig gyűjtöttem és tároltam.:D
2019. jan. 6. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:

Okés,köszi. El is felejtettem, hogy nálatok nem használják a csurgó kifejezést😅.

Holnap megírom a paramétereket, szoval érdemes követni addig a témát😉.

Egyébként mi is isszuk, meg a madarak is, amik között azért vannak elég kistestűek is, szóval ha valami baja lenne, akkor náluk jelentkezne. Elvileg tavaly tavasz felé volt valami szennyezés a Csallóközben(ahol mi is élünk),s hordták az ivóvizet, de mi akkor is használtuk ezt főzésen meg iváson kívül mindenre, de akkor be lett vizsgáltatva, de asszem csak arra az anyagra, de az nem volt benne. Viszont teljes bevizsgáltatás marha drága, nem akarok hülyeséget mondani, de valahol 1000€ körül van.

2019. jan. 6. 12:06
 17/24 Salx Narval ***** válasza:
Az egészségetek még drágább nem? Minden esetre az érdeklődés nem kerül semmibe, hátha van kedvezőbb bevizsgálás is ami esetleg nem terjed ki mindenre csak a lényegesebb dolgokra. Itt már nem a halakról, madarakról van szó hanem rólatok.
2019. jan. 6. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 Salx Narval ***** válasza:
Gyönyörű helyen élsz az biztos kár, hogy nem védik kellőképp.
2019. jan. 6. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:
Köszi, már azóta mondom a mienk arra a vegyszerre be lett vizsgáltatva, gondolom be volt akkor is valamelyest amikor lett fúratva, 8 éve isszuk, szerintem nincs baja.
2019. jan. 6. 18:48
 20/24 A kérdező kommentje:

Na megmértem sera teszttel:

kH 9

gH 29

2019. jan. 7. 13:07
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!