Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Még mehet valamilyen hal?

Még mehet valamilyen hal?

Figyelt kérdés

100 lityos aki

Szűrő Tetra ex 800 + aquael fan 2

Halak 7 zebradánio, 5 vörös karcsú diszmárna, 6 panda páncélos

Mondjuk egy 3 platti vagy 3 molli még mehet, vagy engedjem el, s elég ennyi?


2019. jan. 4. 20:27
1 2 3
 21/24 A kérdező kommentje:

Pontosabban így van: [link]

S a kH is valahogy igy van s a kH-nál volt 9 csepp a gH-nál meg 29

2019. jan. 7. 13:16
 22/24 Skid05 ***** válasza:

Hát érdekes…ha reális amit a GH-teszt mutat, akkor igen nagy mennyiségű kalcium és magnézium van a vízben szulfátokhoz és kloridokhoz kötve. Bármi is a forrása, a trópusi halak kiválasztó szervei számára ez nem kedvező. Ugyanakkor azt is magyarázza, hogy a növények miért vannak el jól odabent, a 9-es kH kedvezően hat a pH-ra, ez számukra előnyös a tápfelvételt illetően.

A halaknak a GH miatt viszont meg kéne felezni az értékeket, ezt leginkább nullás vízzel tudod megtenni, és mivel 100 literről van szó, ami észszerűen szóba jön az az említett esővíz, a kevertágyas gyanta, vagy egy kisebb RO készülék.

2019. jan. 7. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 A kérdező kommentje:

Közben átmértem pontosabban, mert először kicsit sok vizet raktam, nem 5 ml-ert, főleg a GH-hoz, s a KH 14 a GH 22.

RO szűrő nemtom mennyire éri meg, heti 25 liter lágyvízre lenne szükségem(a 60 literes és a 30 literes akik miatt)

A 60 literesbe törpe gömbhalakat tervezek, ahhoz is gondolom kellene lágyítani, heti 7 literrel számoltam, a 30 literesbe meg CPO-k vannak, azoknak nem kell olyan lágyvíz, oda kb heti 3 literrel számoltam.

Szóval vagy fogom venni hetente a desztillált vizet, vagy esővízzel próbálkozom.

2019. jan. 7. 23:48
 24/24 Salx Narval ***** válasza:
A törpe göbhal nem igényli a lágy vizet, közepesen kemény és kemény vízben is jól elvan. Persze azért nem célszerű alsó vagy felső határértéken tartani. Vásárláskor mindig kérdezd meg milyen vízben nevelték a halakat, mert van ,hogy kevés az 1-2 óra a beszoktatáshoz pláne ha nagy a vízértékek különbsége (egyes esetekben hetekbe is telhet a fokozatos átszoktatás).
2019. jan. 8. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!