Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 1 °dKH hány KH? 1 °dGH hány GH?

1 °dKH hány KH? 1 °dGH hány GH?

Figyelt kérdés
2019. jan. 7. 13:49
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
A forralással történő vízlágyításról azt hallottam, hogy nemsokat ér, ez igaz? Hogy kellene mondjuk a desztillált vízzel? Ugy hogy a heti vízcseréknél azt is raknék hozzá? Hány %-nyi desztillált víz kellene a cserevízhez?
2019. jan. 7. 19:26
 12/14 A kérdező kommentje:
Jaj s még annyit, hogy a diszhal.infon nK-ban van, azt hogy kell kiszámolni, vagy külön mérés van rá?
2019. jan. 7. 19:27
 13/14 Bamboocha466 ***** válasza:

1 nk= 1 dGH= 1 °GH

Ezek mind u.annyit érnek, csak többféle van belőle, hogy az embert megzavarják.


Az hogy mennyi deszrillalt vizet adsz a csapvizhez az tiszta matek.

A te vized:

KH 9

Gh 25

A desztillalt víz

KH 0

GH 0


Ha mondjuk 50-50% -ban kevered, akkor a kapott viznertekei:

KH: 4,5

GH: 12,5


/Ez mondjuk már okés lenne a halaidnak. A növények amugy is vesznek fel növekedésük során nemi ásványi sót, ezzel csökkentve a GH-t/


Forralással en szemelyesen meg sosem próbálkoztam, ezért személyes tapasztalatot nem tudok mondani. Elvileg, csak a kálcium egy resze "szedhető" ily modon ki a vizből, ami nem feltétlenül eri meg a vesződseget.


Mondjuk szerintem desztillalt vizet hurcibalni a teszkóból/benzinkutrol sem tul jo muri. :D


A lagyitasi alternativaknak inkabb nezz utana, en ebben nem sok szemelyes tapasztalatot tudok veled megosztani. Nekem sikerult egy olcso ozmoz keszuleket kifognom, ami nekem tökéletesen megfelel, igy tobbet ezzel a temaval nem is foglalkoztam. /Egyszer probaltam vizszuro kancso aktiv szenes szurojen atvezetni a vizet, ezzek csökkenteni a kemenyseget- ami sikerult is, de ezt követően oar garnela elpusztult, es az összefüggéseket nem keresven -bizti ami bizti alapon- felhagytam az ilyen jellegű lagyitassal/

2019. jan. 7. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi.
2019. jan. 7. 19:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!