Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 102 literes akváriumba milyen...

102 literes akváriumba milyen fajta/hány darab halat érdemes vásárolni?

Figyelt kérdés

Még nem volt akváriumom és szeretnék néhány jártasabb személytől tanácsot kérni.


Az akvárium 65*35*45 cm (hosszúság*szélesség*magasság).

Kezdőként milyen fajta halakat, és növényeket érdemes egy ilyen méretű édesvízi akváriumban együtt tartani, hogy jól érezzék magukat?


Egy pár vitorláshal mehetne bele? Olvastam, hogy a 100 liter a kiinduló méret ennél a fajtánál, de ha ez így nem lenne kényelmes számukra, lemondok róluk. Ha viszont alkalmas nekik az akvárium, milyen egyéb halakat ajánlotok mellé?


Előre is köszönöm a válaszokat!



2018. jún. 13. 14:34
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Nem akartam túlzsúfolni a kérdést, de az akváriumban van beépített kő háttér, ami az egész hátsó üveget lefedi, teljesen lapos, kb. 1 centi vastag, így a térfogatból elvesz valamennyit.

Külső szűrő van az akváriumhoz, Eheim Classic 150 külső szűrő, valamint egy 100 literes akváriumhoz való légpumpa.


Állatkereskedésben már érdeklődtem az eladótól, de látszott rajta, hogy egyáltalán nem érdekli mit vásárolok, csak sokat vegyek és minél többet fizessek. Én pedig nem vagyok állatkínzó, azt szeretném, hogy minden rendben legyen a leendő halacskáimmal. :D

2018. jún. 13. 15:16
 2/11 anonim ***** válasza:

vitorlást ne nagyon, 200l alatt meg nem lattam, komolyan mondom, nem kis halak és nem nekik valo

[link]

[link]

ezt a kettot ismerem, és egyik se...


szerintem valamilyen csapathalakat, az lehet bármi, de mindegyikbol legyen 10legalabb,


másik törpesugeres aksi, viszont annak utana kell járni h kiket bir es kiket nem,

mézgurámis, (nagyon sok noveny+diszito elem, nem tartottam oket, valsz h nem is fogom, de azt irjak h nem szeretnek unatkozni+alapbol is szeretik a gurámik ha sok a noveny)

uvegsugeres, -(én nem sóztam a vizuket es tokeletesen elvoltak, de mocsok sok noveny kell bele, mert felosek (nem emberektol vagyis odamehetsz csak ne futva, csak amugy felnek)és igen elvileg 90az ajánlott, de nem lattam volna h ne lennenek boldogak 54l-esben sem (sajna muszaj voltam ott tartani oket pár hetig)

bettás akváriumot nem ajánlom, mert az kicsit unalmas lehet kezdokent, +sokszor van h a hím nem birja a társakat, és akk muszaj megegy akvarium (1 him 50-60 literben egesz jol elvan)

sugerek meg nagyreszt kiestek torpesugerek kivetelevel

harcsák, sok a feneklako+majdnem oszes ragadozo, és fontos attol h feneklako(páncélos harcsák)/boltban algazokent adjak attol meg kell neki kulon kaja

garnélaáknak tokeletes a hely ui ha van garnela nincs hal és forditva eszik egymast, van mikor nem de jah inkabb kulon aksi


ha hozod a novenyeket akk mindegyikrol irtsd le a csigakat utalni fogod oket mikor mar nem lesz novenyed, és az elejen nehez nem tuletetni, és ha sok a kaja sok a csiga...


mást kapásbol nem tudok amit tartanák 100literesben

[link]

keresgelj, +uzletben is nem minden van fent, eladonak ne higyj kezdo aksim 54-es volt, és rámsoztak black molykat+guppiykat és egyiknek sem ez a méret valo(vagyis csak szepsegre keresgelj, ritka a becsuletes elado), de ugy szamolj ha azt irjak h 80liter a min, akk az nem biztos h a legjobb nekik, ph-ra nk-ra figyelj, kezdoknek nem szoktam ajanlani h egybol a tuloldalt valasza(nalunk 30nka viz, bettanak 7kene és nem erdekelt, 2 honapig birta-legelso halaim kozt volt, sok eve :D vagyis muszaj merni a vizet.., ui ha szures: eros kell neki-akkor megint nem tudom h kezdoknek jo-e (fontos szuresnem egyenlo a sodrással, szures az az h menyire hatekony a szuro, sodrás meg h menyi vizet forgat/ora)

h miert is bajos az eros szures kezdokent, mert az esetek nagyreszeben, vagy epitett vagy nagyon draga kulso szuro kene, vagy nagyon keves hal, és sok noveny+vizet naponta figyelni kell, nem-e lett baja a szuronek stb.. akik erzekenyek rá, 1-2 nap alatt kihalnak


ui: guppisat ne, szépek is lehetnek de nagyon szaporák, és fel ev utan rajuk unsz, kiveve ha elkezdesz szorakozni a tenyesztessel (pl nagyobb uszok stb..) de az nem egy aksinal kezdodik


sok sikert :D

2018. jún. 13. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
87%

Először is olvasgass itt [link] az akvarisztika alapjairól, mert több annál hogy megveszed az akvát és belerakod a halat. Főleg a kezdőknek és az akváriumról fülek alatt olvass el minden cikket.


Utána [link] oldalon fel van sorolva a legtöbb kapható díszhal, hogy hány litertől tarthatók és mit igényelnek, itt kedvedre válogathatsz. A vitorlásnak biztos hogy kicsi ez az akvárium.

2018. jún. 13. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
Horn-Zsilinszkybe írják a vitorlás 100 litertől tartható, jó része elavult a könyvnek. :)
2018. jún. 13. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
23%
85%os lepontozhatsz nyugodtan , akkor is csak egy felszínes tudású, gyakorlattal alig rendelkező , diszhal.info huszár vagy. xD
2018. jún. 13. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Skid05 ***** válasza:
Légpumpa alapból a felesleg kategória, ez a feladat a szűrő nyomóágáé. Az Eheim 150 jelentősen behatárolja a lehetőségeidet, persze attól is függ milyen töltettel használod. Ekkora víztömeghez a 300l/h meg az 1l térfogat sem túl izmos, egy alultelepített akihoz elég, vagy többet kell majd belenyúlni mint szeretnéd. Én azt javaslom a növényekkel kezd, ha egészséges növényzeted lesz 4 hét után akkor lépj a halak irányába, ők legyenek az utolsó hiányzó darab. A növényzet sokat segít a víz károsanyag-mentesítésében, megfelelő (0,5w/l) fényerő és talaj (homok+gyöngykavics keverék) mellett persze. Növények kezdőknek: C apogenotofolia, H polysperma, L sessiliflora, N guadalupensis, V spiralis, C thalictroides, P stratiotes. A vitorlás nem reális elképzelés.
2018. jún. 13. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
68%
Már bocs, de hozzá se nyúltam a válaszodhoz...nem tudom miért kezded velem megint a személyeskedést, holott úgy gondolom semmi okod nincs rá. És attól mert ezt is használtam anno az elméleti tudásom megalapozásához és ajánlom másoknak ezeket az oldalakat nem ér kevesebbet a tudásom mint bárki másé, akár a tiéd, maximum nem értesz egyet. De kezdőknek be kell látnod hogy ezeket az oldalakat lehet a legjobban ajánlani ahelyett, hogy oldalakat regélnék itt nekik az akvarisztika alapjairól.
2018. jún. 13. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

1es ui: 300liter/orás szurod van? te jo eg olyan teljesitmenyut hasznalok 54-esbe, 1 him bettanak, de okossan aramlas nelkul megoldva, tobb kimeneti/bementi cső kisebb áramlás, ua igaz a cso atmérore is

én legalabb egy 600-700l/orasat vennek de talan az erosebb jobb max viszafogod, legtobb állithato, az soha nem baj ha sokat van szurve, nem tomodik hasznalodik el gyorsabban csak meg kell oldani az áramlást, hogy az akkora legyen amit halak szeretnek

2018. jún. 13. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
kihagytam h érdemes épiteni a kulso szurot, nem nehez csak kell egy vizzaro minnel nagyobb, és nyomást is kell birnia nem lesz bent nagy de legalabb nem fog megrepedni egy konnyen, nem vizet szennyezo tartály, és egy pumpa +egy csomo szuroanyag: legegyszerubb sorrend szuro bemeneti ág:durva szivacs amit a boltban kék szivacsként találsz, finomabb, utana johetnek a kerámia gyuruk, aztan ha van kemiai szuro co2hoz ajanlott a ph rendben tartasaert, vagy ha szenes szures van betegseg miatt, vagy valamilyen mugyanta pl vizkemenyseg csokkento, utana perlonvatta, és kristálytiszta lesz a viz
2018. jún. 13. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Akkor sorry, tévedtem, csak azt figyeltem meg ott nulla % , ahova te is írsz.
2018. jún. 13. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!