Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kezdő akvarisztaként lenne...

Kezdő akvarisztaként lenne pár kérdésem az alábbiakkal kapcsolatban, mit gondoltok?

Figyelt kérdés

1. Kevésbé igényes halakkal kezdenék, ezért: guppi, molly, szifó halakra gondoltam. Mit gondoltok jó választás?


2. Mekkora akváriumot válasszak? Igazából minimum 30 literesre gondoltam, de utána járva sokan inkább az 50 liter fölöttit javasolják. Mit gondoltok erről?

Illetve kb mennyi halat célszerű biztonságosan benne tartani?


3. Az akvárium elrendezését, feltöltését követően várjam e meg a 2 hetet? Mert voltam érdeklődni boltokban, ahol mondták nem kötelező kivárni, ha használok vízelőkészítő cseppet. De utána olvasgatva azt láttam, minimum 2 hetet várni kell vele.


Köszönöm előre is hasznos válaszotokat, továbbá szívesen fogadok minden hasznos ötletet, tanácsot!



#mennyit várjak a beüzemeléssel #hány darabot?
2017. júl. 24. 14:53
 1/7 anonim ***** válasza:

Kezdetnek, ha megteheted, inkább nagyobb akváriumot válasz, egyrészről, mert könnyebb a biológiai egyensúlyt fenntartani egy nagyobb akváriumban, másrészről pedig több lehetőséged van, a halak kiválasztásánál. A két hét üresjáratot, mindenképp tartsd be, néha egy kis halkaját szórj a vízbe, ezzel eteted a lebontó baktériumokat. A halakat csak fokozatosan telepítsd, a molli fél sós vízi hal, elél édesvízben is, de én ennek nem vagyok híve.

Kezdetnek néhány hím guppi ideális választás lenne, amikor pedig már megismerted a haltartás alappilléreit variálhatod tovább. A telepített halak száma függ az akvárium méretétől, és a szűrő kapacitása is befolyásolja (gyengébben szűrt nagy akváriumban kevesebb hal tartható, mint amennyit az akvárium mérete engedne).

2017. júl. 24. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Én meg egy közhellyel kezdenék, igénytelen hal nincs, csak igénytelen akvarista.


A molly kimondottan igényes, a xifo (molli is) bő 100 liter fölött tartható, ráadásul mind3 elevenszülő, és ha nem megoldott az exponenciálisan növekvő szaporulat, még 1 elevenszülő faj is állandó problémát okozhat.


Ilyen méretben (50-80 l) kezdőnek leginkább 1-2 fajta max 4 cm-esre növő rajhal lehet jó választás, ezeket nyugodtan lehet úgy számolni, hogy 1 halra 4 liter víz. Meg persze kell egy oda illő szűrő is.


Az első adag hal betelepítésével pedig nem 2 hetet kell várni, hanem 3-mat.

És ezen semmiféle csodacsepp nem gyorsít.

Rögtön feltöltés után tegyél a vízbe fagyasztott halkaját, hogy legyen ami rohadjon benne, legyen bomlástermék, amin elszaporodhatnak a lebontóbaktériumok.

Baktérium indítót lehet bele venni, de igazából teljesen fölösleges.

A halakat több lécsőben, minimum 1 hetes csúsztatással lehet beköltöztetni.


És ha már egy közhellyel kezdtem, azzal is fejezem be:

SOHA ne hallgass egy eladóra!

2017. júl. 24. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az információkat!


Igen, kicsit meg is lepődtem rajta, hogy ennyire tájékozatlanok az eladók, hiszen jómagam is (úgy hogy még nem érték hozzá) kis utána járással, olvasással szembetűnő ellenmondásokkal találkoztam egyes eladók részéről. Persze tudom nekik az a lénye, hogy.... de akkor is!

2017. júl. 25. 09:24
 4/7 A kérdező kommentje:

És akkor a guppiból egy kb 54 literesbe hány db-ot ajánlotok? valamint milyen halat ajánlatok még melléjük?


Talajként mit tudtok ajánlani?

2017. júl. 25. 09:28
 5/7 anonim ***** válasza:

Magam részéről guppiból is csak hímeket tartanék ekkora helyen, mert nehéz mellettük akkora ragadozót tartani, ami kordában tartaná a szaporulatot.

Hím guppiból jó szűrés mellett 12-14 db simán mehet.

Ha más halat is akarsz mellé, akkor értelem szerűen annyival kevesebb guppi mehet.

Pl 6 pygmeus corydoras, 8 hím guppi.


Ilyen kis rajhalakból nézelődj pl itt:

[link]


Aljzatból valami természeteset, akár 1-2 mm szemcseméretű kvarchomok is jó lehet, vagy ugyanekkora szemcséjű gyöngy"kavics" . De rakhatsz valami égetett agyagot is, pl jbl manado, vagy ami tetszik, vagy amire telik.

Csak szettet ne vegyél.

2017. júl. 25. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Plattikról, harcsákról,szumátrai díszmárnáról mi a véleményetek? Guppival társítható?
2017. júl. 25. 16:44
 7/7 anonim ***** válasza:

A 2. válaszomban ott van, mi a véleményem több elevenszülő (mint a platti) ekkora helyen való tartásáról.

Harcsából több ezer féle van.

Az 5. válasz linkjében a pontyféléknél megtalálod a szumit, megnézheted, hány litertől tartható.

2017. júl. 25. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!