Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Teljes aljzatcseréhez szeretné...

Teljes aljzatcseréhez szeretnék tuti tanácsokat kérni (? )

Figyelt kérdés

72l-es fekete homok aljzatú akváriumom tervezem szétgányolni a közeljövőben, de nagyon sok pontban elcsúszhat a dolog és ehhez kellene egy kis segítség.


Már megvettem a következőket:

JBL Manado Dark

JBL aquabasis táptalaj

üres 30 literes akvárium

4db 10 literes vödör

(és egy csomó red moor ág, de ez gondolom nem annyira fontos)


Azért kell átalakítani az akváriumot mert a homok teljességgel alkalmatlan növények számára, amit így utólag meggondoltam és tartani szeretnék műnövények helyett:


* Microsorum pteropus

* Microsorum pteropus windelov

* Cryptocoryne wendtii “green”

* Cryptocoryne wendtii “brown”

* Cryptocoryne beckettii

* Anubias nana

* Anubias barteri

* Anubias nana petite

* Buchephalandra

* Ceratopteris thalictroides

* Jávai moha/Karácsony moha


És nyilván az új aljzat nagyobb teret adna a kísérletezéshez is egyéb növények terén. Azt, hogy a táptalajt beletegyem e még át kell gondolnom, hiszen az kezdetben elvileg megkavarhatja a dolgokat és ugye nekem vissza kell helyeznem az élővilágot ahogy csak tudom. Halak: 12db amanda és narancs sakura garnélák


Továbbá az akvárium hátlapját is feketére szeretném festeni akrilfestékkel, mert a fólia ami most van buborékos és ronda, illetve az azt tartó álványon is szerelni kellene..


Az eddigi akcióterv:

1nap :

1) Kiveszem az összes műnövényt, kihalászom a halakat és garnélákat és mennek az üres akváriumba = kb 20-25 liter konzervált akváriumvíz (szűrő nincs sajnos)


2) A külső szűrőt egy üres vödörben járatom = 10 liter víz és szívok annyi vizet amennyit tudok


3) Kiszedem a köveket, a homokot, kiganézom az egészet, leveszem az álványról


4) Lefestem a hátulját feketére, 3 rétegben akrillal, amíg szárad megszerelem a szekrényt


5) Ahogy megszáradt visszarakom az üres akváriumot és az állványt


6) Első kérdés: menjen az aquabasis?

Ami pro: lenne valamennyi tápanyag a talajban is

Ami contra: Elrontaná a manado dark talajt további felhasználásra, lehet bezavarna a telepítéskor, és ezek a növények a vizipáfrány kivételével amúgy sem különösen talajigényesek, legtöbbjük epifita.


7) Megy a manado meg a vasva, kis aquascaping, jávai moha ragasztás a vasfára illetve mennek a konzervált vizek (még nem tudom mennyi tudok leszívni, függ attól is mennyire ganés)


8) Az akvárium feltölt a régi vizekkel illetve új, sera aquatannal kezelt vízzel, szűrő vissza, egy éjszakát megy


2. nap

2.1 halak, garnélák vissza, valamennyi az ő vizükből vissza


Kérdés: Mehetnek egyből másnap? vagy akár aznap? Ugye nincsenek sokan, és elvégre a szűrő járatva marad.


Köszönöm ha végigolvastad, és bármi tipp vagy segítség nagyon nagyon jól jön a kivitelezésben! Igényel bármi egyéb előkészületet?



2018. dec. 22. 16:02
 1/7 A kérdező kommentje:

*vasfa

*vízipáfrány -> vízipetrezsejem

2018. dec. 22. 16:05
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen pontos akciótervvel nem hinném hogy elcsúszol. Én azt tanácsolom, hogy használd a táptalajt. Nem értem mit értesz az alatt, hogy elrontaná a fedőtalajt, ha elől gondolod hogy látszana alatta, akkor azt úgy meg tudod oldani, hogy az akvárium első egyharmad részére nem teszel táptalajt, alapból is így szokták, így nem is látszik szemből, hogy lenne alatta. Nem hinném hogy az élővilágot megkavarná, hiszen nem találkoznak a felkeveredett táptalajjal, ha elég vastag a fedőtalaj rétege. Nekem három nagy akvámból kettőben van táptalaj, és csak azokban maradnak meg életképesen normális növények, az elsőben pedig azért nincs mert nekem is az volt a tanuló akváriumom, és nem jutottam még el odáig, hogy újraalkossam, mint most te a tiédet, szóval ne hagyd ki a táptalajt.

Az élővilág azt gondolom visszamehet még aznap, főleg amiatt, hogy hozzájuk nem tudtál szűrőt rakni. Kevésbé viseli meg a szervezetüket, a víz amibe kerülnek tiszta lesz, a szűrő pedig végzi a dolgát továbbra is.

2018. dec. 22. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
húha szuper köszönöm! Akkor rakok viszont. Arra gondoltam egyébként, ha a talaj felkeveredne akkor elrontaná a fekete manado színét 😀😀😀
2018. dec. 22. 16:17
 4/7 A kérdező kommentje:
5.5cm nyi lesz a manado, reméljük elég lesz fedésnek az aquabasis fölé.🙏🏻
2018. dec. 22. 16:29
 5/7 anonim ***** válasza:
Az elég, főleg ha nincs talajturkáló halad, és mint írtad nincsen. Nekem a kb 6-7 centis talajt se tudták letúrni a páncélosok és bóciák, pedig ők aztán tudnak alkotni, és így nem keveredik össze a két talaj.
2018. dec. 22. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Skid05 ***** válasza:

A táptalajhoz kell egy konkrét elképzelés, mert ha később variálni támad kedv, akkor a növényeket macerás felhúzgálni anélkül, hogy beszivárogna a táp. Mivel nálad ez a végleges növényterv, akkor azt mondom, hogy egyedül a crpytokat kéne ültetőtálakban talajtápozni, manadóval fedve. Ez több okból előnyös lenne: egyrészt alig kéne táptalajt elhasználnod, sok évig elég lenne pár liter, másrészt 1 év múlva sem kéne a teljes manado közül kimosni a táptalaj maradványát, ami szintén nem kis macera és nem kevés víz.

Még két dolog: a hátlapot én nem festeném le, hanem fekete dekorfóliával burkolnám. Így később könnyebben megfordítható az aki, ha az eleje karcolódna.

Illetve a Ceratopteris tényleg vízipáfrány ahogy először írtad és neki sem feltétlen kell talaj.

A többieknek viszont lényeges a víz táptartalma, ennyi élőlényhez kell némi kiegészítő tápozás.

2018. dec. 22. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Salx Narval ***** válasza:
Jelen körülmények között én is inkább ültetőtálak használatát tanácsolnám és én sem festeném le a hátoldalt hátha még szükséges lesz megfordítani az akváriumot . A fólia de még a nekitámasztott színes lemezek használata is jobb a fix festésnél, de végül is ahogy gondolod. A fákat már most vízbe teheted ázni.
2018. dec. 23. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!