Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Új növény betelepítése működő...

Új növény betelepítése működő akváriumba?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Hosszú évek óta működő, algamentes akváriumba szeretnék 2 tő új növényt ültetni. Egy ismerőssel cseréltem a növényszaporulatot, aki azt mondja, hogy neki sincs algája, de én akkor is kicsit tartok tőle.

Lehet, hogy hülye kérdés, de még sosem csináltam ilyet, azok a növények vannak meg, amikkel indult az akvárium... Nem lenne értelme egy időre (pl. egy éjszakára) kicsit koncentráltan algaölős vízbe tenni az új növényeket? Vagy esetleg valami más fertőtlenítősbe? Kicsit a halaimat is féltem. Vagy ha alaposan, váltott vízben az új növiket lemosom, az elég? (még nem tettem be őket, egy kancsó vízben várják a nálam okosabbak válaszát)


2019. jan. 17. 13:22
1 2
 11/18 Skid05 ***** válasza:
Ez esetben a kulcskérdés, hogy a wendt és a kardfű mennyi nitrátot hagy a frissen telepített páfránynak, ha nem lesz elég ami keletkezik, akkor neked kell pótolni. A teljes nitrát hiánytól óvakodj, mert az elolvaszthatja a cryptót.
2019. jan. 18. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 Salx Narval ***** válasza:
Azokat érdemes lenne gyökértáppal is megtámogatni ha nem táptalajon vannak.
2019. jan. 19. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

Szoktak kapni gyökértápot, de csak akkor, amikor nagy(obb) takarítást csinálok az akváriumban, ami kb. 3-4 havonta van.

Ilyet kapnak:

[link]

Emellett ugye a heti vízcseréknél a profitot.

De ha ez vacak, és valami más kellene, vagy kapjanak gyakrabban, nyitott vagyok a javaslatokra.

2019. jan. 19. 17:50
 14/18 Salx Narval ***** válasza:
Nem rossz ez csak arra a problémára nem jó amit a kolléga felvetett, amúgy használd nyugodtan az enyém még ennél is egyszerűbb cucc és jó az is. Nekem mondjuk még nem volt sohasem nitráthiányos akváriumom, mohafal és dús tüskéshínár mellett sem, de ha ettől tartunk talán egyszerűbb megmérni a vizet mielőtt tápoznánk.
2019. jan. 19. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Szoktam mérni a nitrátot, bár nem heti rendszerességgel.

Tetra csepegtetős tesztem van, s nem szokta a 12 mg/l értéket meghaladni. Ha nagy ritkán meghaladja, azt én vészjelzésnek értelmezem, hogy valami gond van, vagy ha még nincs is, akkor is nagyon hamar lesz, ha nem csinálok valamit.

Most is 12 mg/liter alatti értéket mutat, bár nem sokkal, valamivel halványabb.

Ammónia 0.

Más tesztem, sajna, nincs.

2019. jan. 19. 18:53
 16/18 Skid05 ***** válasza:

Ne sajnáld, nem is kell mérni, a növénytömeg gyarapodása, az algamentesség és a halak viselkedése a legjobb indikátor, ezt a tesztek nem adják vissza. Valóban halas társas akiban normál vízcserék mellett ritkaság a nitráthiány. A 12 ppm egy teljesen jó érték.

Ha esetleg a jövőben mégis szükségét látnád a kiegészítésnek, ez a pár százas tétel egy jó alternatíva, sokan használják cryptokhoz, leginkább makroelemeket (nitrát, foszfát) tartalmaz.

www.allatokvilaga.hu/akvariumi-allatoknak/akvariumi-vizkezeles/vizinoveny-kezeles/vizinoveny-tapok/panzi-aquaplant-novenytap-tabletta-10-dbos

2019. jan. 19. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 Salx Narval ***** válasza:
Én is többnyire "tányérteszttel" és az algák, növények, halak viselkedését, ivadékhalak növekedési ütemét figyelve tájékozódom csak ezt nem mertem ajánlani.:D
2019. jan. 20. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat mindenkinek.

Hát, szerintem szépek, nőnek is, de nyilván mindenkinek a saját növénye a legszebb...

Az objektivitás végett így néznek ki:

[link]

[link]

2019. jan. 20. 14:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!