Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Érdemes még bővíteni a világít...

Érdemes még bővíteni a világítást?

Figyelt kérdés

100 literes akvárium

Most van:

18 W t8 6500 K

20 W t8 növényes

Ehhez érdemes még ilyet venni?

[link]

A jelenlegi növények:

Sagittaria subulata

Többfajta crypto

anubias

microsorum

echinodorus

ludwigia repens

hyrophila polysperma

limnophila sessiliflora

bacopa caroliniana

hólyagos vizikehely

átokhínár

Szeretnék még najas guadalupensist és hemianthus micranthemoidest

Táptalaj nincs,csak easy life root sticks

Tápozás profito napi 2 ml,easycarbo napi 2 ml.

Szűrés Tetra ex 800 (szivacs-siporax-siporax-matrix,szivacs) és Aquael fan 2 plus (szivacs).



2019. jan. 21. 20:38
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Vagy ha tudtok más előtéri növényt a HM helyett,akkor írhattok.Eredetileg pogostemon helferit szerettem volna,de nem tudok szerezni sehol.
2019. jan. 21. 20:40
 2/11 anonim ***** válasza:
A stem növények szerintem mindenképpen meghálálnák a plusz fényt, én mindenképpen próbálkoznék vele, ha esetleg soknak bizonyul kezdetben és algásodsz, a világítás idejéből vehetsz vissza. Gyorsabb fejlődési ütem mellett a tápozásodon is lehet variálnod kell majd a jövőben.
2019. jan. 21. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ezt a csíptetőst hogy akarod majd kivitelezni? a csövek alá, vagy hogyan?
2019. jan. 21. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Az akvárium oldalán még van hely. Nem tetőm van, csak 1-1 lámpatest.
2019. jan. 21. 20:51
 5/11 Skid05 ***** válasza:

Ez a kis 7 wattos nano akváriumokhoz passzol A fénye led lévén erősen fókuszált, éppen ezért egy 20x20-as alapú kis kockát bevilágít. A hasznos élettartama bizonytalan.

Ebből a növénytársításból egyik sem feltétlen igényel erős vagy akár intenzív fényt. A 0.38w/l a ludwigiát és a bacopát kivéve elég lenne 6500Kval is, de a növényes kiegészítés még dob rajt egyet, előbbinek a vöröses színét is kihozza. A najas és a HM is bőven elvan ennyivel, utóbbit a növényes spektrum segít lenn tartani az aljzaton. Én nem vennék ledet.

A tápozás viszont…mi indokolja, hogy a profito gyári adagolását 40%kal túllépd (míg közben pl a carbót „kevés növényhez” adagolod)? A táprúd milyen időközönként megy? Mennyi hal trágyázza a vizet (mert ennyi profitohoz kell trágya bőven)? Alga?

2019. jan. 21. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Alga nem vészes. Ha van mi trágyázza, pedig már megrendeltem a ledes lámpát, de akkor azt berakom a hm vagy a saggitaria fölé, s jó lesz, nem? 1,44 körül kellene naponta a profito. Azért emeltem mert sok a hal.

6 zebradánió

2 törpe gurámi

2 ramirezi

5 vörös karcsú diszmárna

3 panda páncélos

1 sziámi ormányos.

A páncélosokat ki fogom egészíteni 6-ra. Az orrmányost ecsetalgát enni vettem, aztán rájöttem, hogy nem ecsetalgám van, hanem penészedni kezdett a fadarab. Azért gondolom hogy ennyi hal elfér, mert sok nagy makróigényű növény van. Táprudat 2x raktam, de úgy, hogy egyszer cryptok meg echinodorus tövéhez, 2x sagittaria meg ambulia és ludwigia tövéhez(nemtom használt e, mert csak 5 napja van bent a sagittaria meg a polysperma is). Növények elég jól elvannak. De kocsány nélküli ambulia meg a liludwigia levelei sárgásak, ezért adtam több profitot, mert tudomásom szerint az K hiányra utal, ami van a profitoban. Ambulia talán kezd is helyrejonni, zöldebbek a levelei. A ludwigiat elég ramaty állapotban vettem. Zacskóban volt, nem láttam milyen. Se gyökér, se alul levelek, ami volt, az is barna, azota hozta az újakat, amik sárgásak voltak.

2019. jan. 21. 23:49
 7/11 A kérdező kommentje:

Jaj, s arra gondoltam, hogy most 14-24 világítok. Úgy rendben lenne, ha a növényes felnyílna 14-kor,a másik 14,30-kor,s mondjuk a led 15-kor? Aztán a led lecsukodna 11-kor,majd a 6500 K-s 23,30-kor,s a növényes meg 24,00-kor? Így kicsit olyan lenne, mint a napfelkelte meg a naplemente.

Amugy meg ha a led túl erős lenne, akkor azt rárakom a 30 literesre, arról meg a 11 W-os simát rárakom erre. S akkor ha led lenne a 30-ason,lehetne ezeknek a metszéséből szép kis akváriumot összedobni abba is, mert csak bacopa és cryptpk vannak most benne.

2019. jan. 21. 23:55
 8/11 Skid05 ***** válasza:

A sárgulásnál is lényeges, hogy az öreg hajtásokat vagy a friss leveleket érinti. Az általános színtelenség, fakó szín valóban utalhat vashiányra, de mivel immobil elem, először fent jelentkezik. Ha meg mégis sok lesz a vas a vízben azt először esélyesen a microsorum és az anubias fekete foltjai és/vagy ecset/agancs/szakáll jelzik majd. A profitoban nem csekély a vas mennyisége (2.4 mg/l), ehhez mérten a kálium viszont kevés, ezért van benn némi algakockázat, kihívás vele önmagában tápozni.


A vas (és egyéb nehézfémek) szempontjából alapvető a vízkémia, azon belül is a kH, merthogy a pH-t is alapból az determinálja, minél kevésbé lúgos annál jobb. A növényes spektrum szintén növeli a vas felvételét, pl a ludwigiának az extra vas + vörös fény jó kombó. Meg persze az említett makroelemek.


A fényt majd a növényzet megválaszolja, lehet a csúsztatással is kísérletezni persze. A sziámi torpedó nem illik sem az összképbe, sem az üveghez, de ezzel nem mondtam akkor újat.

2019. jan. 22. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Vennék én tf tápokat, de gondolom Szlovákiában nem szállítanak. Az új levelek szélei sárgásak. Gh 22 kh 14 volt mikor utoljára mértem, de azota már ment bele 30 liter desztillált víz, s már megrendeltem sz RO szűrőt. Microsorum szép. Főleg eleinte volt agancsalga, de az már nincs, anubiasnak a 4 közül 2-nek a legöregebb levelei feketedtek el,majd lyukadtak ki.
2019. jan. 22. 14:23
 10/11 Skid05 ***** válasza:
A határig biztos elviszik GLS-el ha nem vagy messze, amúgy meg érdeklődni kell, úgy tudom dolgoznak az ügyön hasonló helyzetek miatt. Igen a 14 kH kicsit kemény ennyi vashoz, de az elméletet a látvány felülírja, nyilván a lágyítás nagy előrelépés lesz, csak fokozatosan csináld.
2019. jan. 23. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!