Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Betta és garnéla?

Betta és garnéla?

Figyelt kérdés
30l-be tettem 8-9 növendék garnélát a nagyból, takarítás céljából, és kb 2 hét múlva érkezik bele egy betta. Az interneten mindenfélét írnak, itt főként tapasztalatokra lennék kiváncsi arról hogy megvannak e együtt. (A növènyzetem már most nagyon nagyon dús!)

2019. jan. 27. 10:15
 1/5 toma781 ***** válasza:
Én nem hiszem. Szerintem a betta megenné vagy csak megölné a garnélákat. Együtt nem tartottam őket de már tartottam garnit is meg bettát is és egyszer a betta felzabálta az összes kb 1,5 cm-es kis ancikat és ez egy 200 literes akváriumban volt sok növénnyel és búvó hellyel. A garnikkal szerintem ugyan ez lenne.
2019. jan. 27. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ugyanúgy halfüggő. Nekem volt egy bettám, aki még az újszülött kis guppikat is körberajongta, bátran tarthattam akármilyen kishallal vagy garnélával (persze nem ilyen vegyesfelvágott akvárium volt, de az ivadékokat ott neveltem vele az 54esbe és garnélákkal élt együtt). Most van egy, aki egy 30asban él, mellé beraktam néhány garnélát akiket szelektálni kellett a gyenge színük miatt, szerencsére nem bántotta őket. Viszont volt egy olyan halam, amelyik még a két hónapos guppit is kettéharapta volna, ha teheti. Vele semmit nem tudtam tartani.


Ha van helyed, ahova a betta érkezésekor átrakd a garnélákat, akkor nincs gond, de ha nincs, akkor lehet hogy el kell búcsúzz tőlük.

2019. jan. 27. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Bamboocha466 ***** válasza:

Én eddig (3 különböző bettan alapuló megfigyelés) azt tapasztaltam, hogy a piros színű garnélákat a nyugodtabb bettak is megeszik (nekik kell mondjuk egy hónap, hogy tiz garni elfogyjon, agresszívebb betta edetén pár nap).


A kékeket viszont nagyobb valószínűséggel beken hagyják (2 bettan alapulo megfigyeles, egy aggressziv, és egy nyugodtabb). Az agresszív néha bele-belecsipked a garnelakba (de tulelik...), A nyugodt meg, a buta bulldog fejével nezegeti egy ideig a garnikat, majd megy levegöert.


Mindezektöl függetlenül nem ajanlom, hogy a garnélákat együtt tarsd egy bettával. Nagyon visszahúzódóak lesznek, és a szaporulatot teljesen el kell felejtened (a garnela vagy már a legyezgetes alatt eldobja a kifejletlen petéket, vagy kihordja öket rendesen, de a betta a mm-nel kisebb garnelakat automatikusan etelnek nézi.)

2019. jan. 27. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Megpróbálom akkor, és ha csúnya lenne a helyzet mennek vissza a nagyba. Köszönöm a válaszokat!
2019. jan. 27. 17:34
 5/5 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Van azóta fejlemény?

2019. febr. 18. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!